Kapat

Nedir? Fatih Kara 1

Paslanmaz Profil Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çeliğin şekil verilerek üretilmesi özellikle mimari ve dekorasyon sektörünü oldukça büyük bir iş yükünden kurtarıyor. Hem bu ürünün sağlamlığı hem de yıllara karşı dayanıklılığı bu alanlarda üretilen ürünlerin yıllara meydan okumasını sağlıyor. bunun yanı sıra nikel içerikli paslanmaz profiller geliştirildi ki bu profiller estetik yapıları sayesinde sektörün vazgeçilmezi oldu. Aynı zamanda ayna görünümlü ve renkli üretilebiliyor olmaları hiçbir işlem geçirmeden direkt kullanılmalarını da sağlıyor. böylece firmalar ayrıca malzemelerini işlemek gibi bir yüke de katlanmamış oluyor. Karaca paslanmaz çelik firması üretimini gerçekleştirdiği çelik ürünlerin arasında paslanmaz profillere de yer veriyor. firmanın sektördeki en büyük farkı ise her kullanıma uygun ürün geliştirebiliyor ve bunları tam zamanında firmaya teslim edebiliyor olmasıdır. İşte paslanmaz profil ürününe ait sık kullanıldığı alanlardan bazıları

 • Tekstil sektöründe giysi askılığı, tezgah ya da cansız manken üretimi,
 • Otomotiv sektöründe araç alt yapı oluşturma,
 • Dekorasyon sektöründe estetik ürünlerin yapım aşamasında,
 • Mimari alanın hemen her noktasında,
 • Elektronik ve teknoloji alanında bilgisayar ya da elektronik cihaz malzemeleri yapımında,
 • Mobilya sektöründe ayak ve kol yapımında

Bunlar paslanmaz profillerin kullanıldığı en sık alanlardır. Ancak paslanmaz profillerin karşımıza çıktığı pek çık alan vardır. örneğin mutfak sektöründe dahi yüksek ısıya dayanabiliyor olmaları sebebi ile bu ürünlerden çok sık faydalanılmaktadır.

Desenli ve İstenilen Boyutlarda Paslanmaz Üretim

Karaca paslanmaz çeliğin üretim aşamasında paslanmaz profil konusundaki tecrübesi tartışılmaz. Çünkü sektörün önde gelen firmalarından biri olması sayesinde paslanmaz profiller konusunda yılların deneyimine sahip bir ekip ile çalışıyor. paslanmaz profil dendiğinde yalnızca akla metal birkaç boru gelmektedir. Halbuki paslanmaz profiller kare ya da dikdörtgenler şeklinde dikişli olarak üretilmektedir. Yani şekil itibari ile diğer ürünlerin bir adım önünde yer alırlar. Ayrıca Karaca paslanmaz çelik firması üretimini yaptığı paslanmaz profillerin desenleri konusunda da ayrıcalıklı bir firmadır. Nokta, işkembe ya da deri desenli gibi en sık tercih paslanmaz profillerin toptan ya da perakende satışını gerçekleştiriyor. Bu desenli paslanmaz profillerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle ekstra boya ve şekillendirici ihtiyaçları bulunmadığından inşaat ve dekorasyonda çok sık kullanılır.

Dış Alanlarda Kullanıma Uygun Paslanmaz Profil Çeşitleri

Paslanmaz profiller hem iç hem de dış alanda rahatlıkla kullanılabilirler. Çünkü nikel ve krom içerikleri sayesinde yağışlardan etkilenmezler ve pas kusmazlar. Bu da uzun düre kalıcılık beklenen inşaat, dekorasyon ve mimari alanda çok sık kullanılmalarını sağlar. Uzun yıllar yağışa maruz kalsalar dahi korozyon söz konusu olmaz. Karaca paslanmaz çelik firması üretimini gerçekleştirdiği paslanmaz profillerin her sektöre uygun ebatlarda üretimini gerçekleştiriyor. Her sektörün ihtiyacına kısa sürede cevap veren firma aynı zamanda en ekonomik fiyat politikasını uygulayarak müşteri memnuniyetini de kazanıyor.

Kaynak:  https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil

Sizin için önerdiklerimiz:

Fatih Kara

Metalurji ve Malzeme Mühendisi • MalzemeBilimi.Net | Kurucu ve Yönetici • LinkedIn: @fatihkara41 • Instagram: @fatihkara41

“Paslanmaz Profil Çeşitleri ve Kullanım Alanları” üzerine 1 yorum

 1. John Philips dedi ki:

  Kind Attn: Procurement Dept.:

  Hello Sir,

  Greetings from Marcel Piping Projects Supply Pvt. Ltd.

  We take this opportunity to introduce ourselves as one of the leading manufacturer of Stainless Steel, Duplex/ Super Duplex Steel, Alloy Steel, Carbon Steel, Inconel, Haste alloy, Titanium and IBR Fittings, Flanges, fasteners & Welded Pipes in India. You will find our company profile with certificates & brochure for your reference as an attachment.

  Marcel Piping Projects Supply Pvt. Ltd is committed to satisfy the various needs of customers, have been part of our role in the industry since 2009.

  As a Manufacturer of Pipe Fittings, Flanges, Fasteners & Welded Pipes of National & International Standards, it is needless to say that we have achieved expertise in manufacturing of the Pipe Fittings, Flanges, Fasteners & Welded Pipes

  Company is managed by a team of Skilled & Qualified Experts, who has prudently followed the policy of strict Quality Assurance and ISO Rules and regulations.

  “Marcel Piping Projects Supply Pvt. Ltd.” is an ISO 9001:2008, ISO 14000:2004, ISO 18000:2007, In house Testing Facilities, Quality Assurance, Certification by third party,, HSE Policy. Certifications in accordance to & EN 10204 3.1. EN 10204 3.2 Certified Company.

  SHOP APPROVALS BY: INDIAN BOILER REGULATION (IBR), BVIS, DNV etc.

  MARCEL PIPING HAS EXECUTED SIGNIFICANT VOLUME OF Stainless Steel, Duplex/ Super Duplex Steel, Alloy Steel, Carbon Steel, Inconel, Haste alloy, Titanium and IBR.

  • PIPE FITTINGS :SEAMLESS-SIZE UP TO 1/2 “NB – 24” NB,
  • PIPE FITTINGS :ERW-SIZE UP TO 1/2 “NB – 120” NB,
  • FORGE FITTINGS:SIZE UP TO ¼” NB – 4” NB
  • FLANGES:SIZE UP TO 1/2 “NB – 70” NB,
  • WELDED PIPES:ERW-SIZE UP TO 1/2 “NB – 120” NB,

  TECHNIC OF MATERIAL TEST (DESTRUCTIVE/NON DESTRUCTIVE) : Experts keep vigilance religiously on Quality by way of carrying descriptive possess In house Heat Treatment facilities ( Oil Fired / Electric & Induction Furnaces ) Testing 100% of product and random of raw material testing : Chemical / Physical / Hardness / Impact. Technocrats with NDT Level – II members are equipped with R.T. Camera, UT, MPT, DPT moreover PMI machine for constant watch on chemical composition.

  We look forward to hear from you.

  John Philips (Manager International Sales)
  CELL: +91 9619495958

  (ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 CERTIFIED COMPANY)
  Corporate Office:-
  32,34 Gr. Flr. Shashi Kripa Bldg. Paowala Street R R Mohan Roy Road Mumbai – 400004 | INDIA
  Tel : +91 22 2385 0068 (10 lines)
  Factory Address:-
  281/282, Ramanghamadi GIDC Industrial Estate, Dist.: Vadodara – 391 243, Gujarat, | INDIA
  Tel : +91 265 2830389 Fax : +91 2223 855559

  ********* This is Opportunity to Do A work better than Yesterday*********

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir