Paslanmaz Profil Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çeliğin şekil verilerek üretilmesi özellikle mimari ve dekorasyon sektörünü oldukça büyük bir iş yükünden kurtarıyor. Hem bu ürünün sağlamlığı hem de yıllara karşı dayanıklılığı bu alanlarda üretilen ürünlerin yıllara meydan okumasını sağlıyor. bunun yanı sıra nikel içerikli paslanmaz profiller geliştirildi ki bu profiller estetik yapıları sayesinde sektörün vazgeçilmezi oldu. Aynı zamanda ayna görünümlü ve renkli üretilebiliyor olmaları hiçbir işlem geçirmeden direkt kullanılmalarını da sağlıyor. böylece firmalar ayrıca malzemelerini işlemek gibi bir yüke de katlanmamış oluyor. Karaca paslanmaz çelik firması üretimini gerçekleştirdiği çelik ürünlerin arasında paslanmaz profillere de yer veriyor. firmanın sektördeki en büyük farkı ise her kullanıma uygun ürün geliştirebiliyor ve bunları tam zamanında firmaya teslim edebiliyor olmasıdır. İşte paslanmaz profil ürününe ait sık kullanıldığı alanlardan bazıları

  • Tekstil sektöründe giysi askılığı, tezgah ya da cansız manken üretimi,
  • Otomotiv sektöründe araç alt yapı oluşturma,
  • Dekorasyon sektöründe estetik ürünlerin yapım aşamasında,
  • Mimari alanın hemen her noktasında,
  • Elektronik ve teknoloji alanında bilgisayar ya da elektronik cihaz malzemeleri yapımında,
  • Mobilya sektöründe ayak ve kol yapımında

Bunlar paslanmaz profillerin kullanıldığı en sık alanlardır. Ancak paslanmaz profillerin karşımıza çıktığı pek çık alan vardır. örneğin mutfak sektöründe dahi yüksek ısıya dayanabiliyor olmaları sebebi ile bu ürünlerden çok sık faydalanılmaktadır.

Desenli ve İstenilen Boyutlarda Paslanmaz Üretim

Karaca paslanmaz çeliğin üretim aşamasında paslanmaz profil konusundaki tecrübesi tartışılmaz. Çünkü sektörün önde gelen firmalarından biri olması sayesinde paslanmaz profiller konusunda yılların deneyimine sahip bir ekip ile çalışıyor. paslanmaz profil dendiğinde yalnızca akla metal birkaç boru gelmektedir. Halbuki paslanmaz profiller kare ya da dikdörtgenler şeklinde dikişli olarak üretilmektedir. Yani şekil itibari ile diğer ürünlerin bir adım önünde yer alırlar. Ayrıca Karaca paslanmaz çelik firması üretimini yaptığı paslanmaz profillerin desenleri konusunda da ayrıcalıklı bir firmadır. Nokta, işkembe ya da deri desenli gibi en sık tercih paslanmaz profillerin toptan ya da perakende satışını gerçekleştiriyor. Bu desenli paslanmaz profillerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle ekstra boya ve şekillendirici ihtiyaçları bulunmadığından inşaat ve dekorasyonda çok sık kullanılır.

Dış Alanlarda Kullanıma Uygun Paslanmaz Profil Çeşitleri

Paslanmaz profiller hem iç hem de dış alanda rahatlıkla kullanılabilirler. Çünkü nikel ve krom içerikleri sayesinde yağışlardan etkilenmezler ve pas kusmazlar. Bu da uzun düre kalıcılık beklenen inşaat, dekorasyon ve mimari alanda çok sık kullanılmalarını sağlar. Uzun yıllar yağışa maruz kalsalar dahi korozyon söz konusu olmaz. Karaca paslanmaz çelik firması üretimini gerçekleştirdiği paslanmaz profillerin her sektöre uygun ebatlarda üretimini gerçekleştiriyor. Her sektörün ihtiyacına kısa sürede cevap veren firma aynı zamanda en ekonomik fiyat politikasını uygulayarak müşteri memnuniyetini de kazanıyor.

Kaynak:  https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil