Paslanmaz Çubuk Ürün Grupları: Karaca Paslanmaz

Paslanmaz çubuk konusunda bu yazımızda sizlere ayrıntılı bir şekilde bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Endüstriyel olarak birçok yerde kullanılmaktadır. Aslında mantık olarak sizlere önce bilgi vermeye çalışalım. Günlük hayatta birçok yerde kullanılmaktadır. Tüm parçalar da karşımıza çıkmaktadır. Karşılaşmış olduğumuz birçok ürün aslında bu tip çubuk malzemelerin işlenmesi veya şekil verilmesi ile oluşmuş ve bizlere sunulmuş bulunmaktadır. Çatal, kaşık, bıçak, gıda ve boya endüstrisi aynı zamanda makine ve silah sanayi dahil olmak üzere hatta tıbbi cihazlarda ve tekne şartlarında da bu tip çubuklar kullanılmakta ve bu tip çubuklardan üretilmiş olan malzemeler bizlere sunulmaktadır.

Paslanmaz çubuklar Ostenitik, Ferritik ve Marnestik olarak üretilmektedir. Çubuklar; gemi, makina ve silah sanayii, boya ve gıda endüstrisi gibi bir çok alanda ve üretimde tercih edilmektedir. Satışı yaptığımız ürünlerimiz ASTM A484, ASTM A484M,ASTM A274 standartlarında ve AISI 304, AISI 316L, AISI 316 kalitelerinde üretilmektedir.

Paslanmaz Çubuk Nerelerde Kullanılır?

Aslında en temel ürünlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır ve ağırlıklı olarak Avrupa menşeili olarak tercih edilmektedir. Özellikle dekoratif anlamda da birçok yerde kullanıldığına denk gelebiliyoruz. Burada yapılacak olan malzemenin yani uygulama görecek olan profilin içerisindeki çerçevede döşeme olarak yapılabiliyor. Aynı zamanda askılı bir kapıya da pencereye imalatında da ızgara şeklinde kullanılabiliyor ve sizlere de sunulabiliyor.

Suya dayanıklı bir malzeme olduğu için ve rutubet görecek veya su değecek yerlerde birebir olarak kullanılmasında herhangi bir sıkıntı yok. İstenilen boy ve ebatlarında sizler de ulaşım sağlayabiliyor ve buna göre kullanımına sağlayabiliyorsunuz. Birçok ebatta bulunmakta ve bunlar farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Paslanmaz çubuk hazır olarak alındıktan sonra işlenmeye başlandığında istenildiği gibi şekil alabilir. Temiz ve parlak bir görünüm olduğu için şık dekorlar ortaya çıkartır. Özellikle çelik işiyle uğraşan bir firma açısından en önemli ve en elzem ürünlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paslanmaz Çubuk Fiyatları Ne Kadardır?

Karaca güvencesiyle satışa sunulan Paslanmaz çubuk insanların kullanım alanı en geniş olan malzemelerden bir tanesidir. Endüstriyel anlamda da çok fazla kullanılmasının sebebi elbette ki her yerde kullanıldığında paslanmaması, suya rutubete karşı dayanıklı olması aynı zamanda da kendi gücü ve dayanıklılığıdır. Bu tip şeyler göz önünde bulundurulduğunda elbette ki kullanımı da çok doğal olarak artmış ve ciddi bir kullanım oranına ulaşmış bulunmaktadır.

Piyasalar üzerinde birçok farklı çap ve metrajda sizlere ulaştırılan bu çubuklar hakkında sizler de daha net bir şekilde kullanım alanları hakkında bilgi alabilirsiniz. Çünkü örneğin belirli ebatlarda olanlar çatal bıçak veya kaşıklarının özellikle arka taraflarında bulunan rakamlardan da anlayacağınız üzere olanlar da kullanılır.

Paslanmaz Çelik Çubuklar Hakkında

Paslanmaz çelik denildiğinde aklınıza ne geliyor? Paslanmaz çelik kavramı yıllardır dilimizde ve özellikle ev eşyalarında çokça tercih ettiğimiz ve duyduğumuz bir kavramdır fakat paslanmaz çubuk kavramı pek duyduğumuz bir kavram değil. O zaman paslanmaz çubuk nedir? Ne işe yarar sorusuna cevap arayalım. Günlük hayatımızda kullandığımız nerdeyse tüm ürünlerde karşımıza çıkmaktadır. Paslanmaz çelik ürünler, çelik çubukların işlenmesi, şekillendirilmesi ile üretilmektedir. Paslanmaz çelik çubuklar makine ve silah sanayi alanında, çatal-bıçak, tencere-tava, çelik içeren tıbbi malzemelerde, teknelerin şaftlarında ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli cıvata, somun, piston, valf ve gıda ve gıda üretim sanayinde kullanılmaktadır. Kısacası hayatımızın tüm alanlarında kullandığımız ürünlerde paslanmaz çubuklar ile karşılaşmaktayız.

Çelik çubuk, farklı kalitelerde üretilmekte ve malzeme kaliteleri belirlenen sayılar ile ifade edilmektedir. En çok tercih edilen, 304 kalite paslanmaz çelik çubuk olarak görüyoruz. Örneğin çatal- bıçak takımlarında 18/8, 18/10 gibi sayılar kullanılmaktadır. Bu sayılar 304 kalite paslanmaz çelik çubuklar ile üretim yapıldığını göstermektedir. Tercih sırasında 316 kalite paslanmaz çelik çubuklar bulunmaktadır. 316 kalite çelikler korozyon direncinin daha fazla olması gereken ürünlerde tercih edilir. Bu tür ürünlerde Titan karışımı olan paslanmaz çelik çubuklar kullanılmaktadır, korozyona dirençli olmasının sağlanması gerektiği için karışım yapılmaktadır. Tekne şaftları ve elastikiyetin önemli olduğu ürünlerde ön plana çıkmaktadır.  420 ve 431 paslanmaz çelik çubuklar ısıl işlem uygulanması gereken, dış yüzeyin sert ve içyapının daha elastik olması gereken durumlarda kullanılmaktadır. Ayrıca 430 ve 430F çelik çubuk malzemeler yüzeyinin parlak olası istenilen ürünlerde tercih edilmektedir. Genelde dekoratif olarak kullanılan ürünlerde kullanılmaktadır. 630 kalite çelik ürünler ise en sert ve dayanıklı ürünler arasında yer almakta ve savunma sanayinde kullanılmaktadır.

Kaynak & Bilgi: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-cubuk