Paslanmaz Çelik Sac Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çelik alaşımının ürünü olan paslanmaz saclar, şekil alabilme özellikleri ile bilinirler. Ayrıca ısıya ve korozyona karşı da müthiş bir dayanım gösterirler. Bu özellikleri sayesinde hem estetik kaygısı olan sektörlerde, hem de su ile temas edecek noktalarda kullanılır. Özellikle çekme ve bükme gibi özellikleri olmaları sayesinde küçük mutfak aletlerinde ya da dekorasyon sektöründe tercih edilirler. Ayrıca paslanmaz saclara bakır ilavesi de yapılabilir. Bu işlem yapıldığında paslanmaz saclar hijyen gerektiren gıda ya da kimya alanında da kullanılabilir. Ülkemizde Karaca Paslanmaz Çelik tarafından üretilen bu saclar, dışarıya olan bağımlılığı azaltmıştır. Ayrıca kalite bazlı olarak üretilen 304, 304L, 316, 316L, 316Tİ, 321, 309, 309S, 310, 310S, 430, 201, 202 paslanmaz saclar ülkemizde en sık kullanılan paslanmaz saclardır. Bu saclara Karaca Paslanmaz Sac kalitesi ile sahip olmak mümkündür.

Paslanmaz Saclar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Sac şekil alma özellikleri sayesinde akla gelebilecek her alanda kullanılabilir. Evimizdeki çamaşır ya da bulaşık makinalarının tamburları bile paslanmaz sac ürünlerinden elde edilmiştir. Ancak bu ürünler en sık evye yapımı, mutfak eşyası yapımı ve dahili borularda karşımıza çıkar. Ancak paslanmaz sacların kullanım alanları bunlarla da sınırlı kalmaz. Özellikle ısıya dayanım gerektiren otomobil parçalarında da bu ürün kullanılmaktadır. Ayrıca paslanmaz sacların teknoloji açısından da önemi büyüktür. Özellikle uzay araçları yapımında ve teknolojik teçhizat yapımında bu ürünlerden faydalanılır. Bu ürünleri evlerimizde de rahatlıkla görmek mümkündür. Örneğin çatal, kaşık, bıçak takımı yapımında paslanmaz sac ürünleri sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz sac ihtiyacınızı büyük ölçüde gideren Karaca Paslanmaz Çelik firması istenilen ölçü ve ebatlarda paslanmaz sac üretimine devam etmektedir. İhtiyacınıza en uygun olan paslanmaz sac ürünlerini firmadan temin edebilirsiniz.

Parlak Paslanmaz Sac Çeşitleri

Paslanmaz sac ürünleri aynı zamanda aynı ya da parlak şekillerde de üretilebilmektedir. Bu ürünler genellikle işyerleri ve plazalardaki dekoratif alanlarda çok sık kullanılır. Bunu yanı sıra asansör ya da mutfak yapımında da parlak paslanmaz sac tercih edilir. Kusursuz bir pürüzsüzlük sağlayan bu ürünler sayesinde ekstra bir işlem masrafına girilmez. Aynı zamanda bu ürünler boya ihtiyacı da gerektirmez. Bu sayede büyük ölçüde maliyeti düşürmüş olur.

Korozyon Dayanımı

Paslanmaz saclar da çelik grubunun ürünü olarak çok uzun yıllar korozyon dayanımı gösterirler. Bu sayede su ile temasları olsa dahi sorun teşkil etmez. Çünkü korozyon dayanımları yıllar geçse de korunmuş olur. Ayrıca içerdiği karbon sayesinde ısıya dayanım gösterir ve şekil alma özellikleri bulunur. Bunun yanı sıra dekoratif paslanmaz saclar farklı renklerde de karşımıza çıkabilir. Parlak mavi ve gri tonlar en sık tercih edilenlerdendir. Karaca Paslanmaz Çelik firması da istenilen tonlardaki paslar paslanmaz sacları üretmektedir. Aynı zamanda stoklarında bulundurduğu saclar sayesinde anlık ihtiyaçlarınıza da cevap verebilir.

Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-sac