İşlenebilir Poliüretan Blok Malzemeler Nedir?

Sektörde, Epowood, Siba (Ciba) ya da Tooling Board olarak isimlendirilen kütük, plaka ve köpük gibi işlenebilir poliüretan blok malzemelerdir.

PU Blok Malzemeler, Maket Yapımı, Modelleme Yapımı, Kalıp, Döküm Modelleri ve Kalıpları, Master Model, Prototip Kalıp, Az Sayılı Seri Üretim Kalıpları, Şekillendirme, Fikstür, Kontrol Aparatları, Vakum Şekillendirme ve diğer imalat parçaları ve kalıpları gibi birbirinden farklı alanda kullanılmak üzere formüle edilmişlerdir.

Farklı sektör ve alan için gereksinimlere uygun olarak teknik ve mekanik özelliklere sahiptirler. Maket, Modelleme ve kalıplama ihtiyaçlarına göre 0,08 ile 1,7 g/cm3 arasında yoğunluklara sahiptir. Farklı boyut ve kalınlıkları ile CNC frezeleme kullanılarak çok hassas bir şekilde işlenebilir ve pürüzsüz bir yüzey elde etmenizi sağlar. Çok düşük tozla ve hızlı işlemeye izin verir.

İşlenebilir Poliüretan Blok Malzemelerin Avantajları Nelerdir?

  • Düşük toz oluşumu ile hızlı ve hassas CNC frezeleme imkanı ile zaman kazandırır.
  • Mükemmel yüzey pürüzsüzlüğüne sahiptir.
  • Az sayılı seri üretim için kullanılabilir.
  • Tasarım değişiklikleri ve tamiri düşük maliyetle hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.
  • 0,08 ila 1,7 g/cm³ yoğunluktaki geniş malzeme yelpazesi ile harika bir özellik yelpazesi sağlar.
  • Darbeye ve aşınmaya dayanıklı, ısı direncine sahip ürünler.
  • Düşük termal genleşme katsayısı ve bu nedenle boyutsal olarak kararlı.
  • Metal ve alüminyuma göre çok daha hızlı işlenebilir.
  • ABS parçaları çizmeme özelliği bulunmaktadır.

Avrupa ve Türkiye’de en çok kullanan sektörler arasında, otomotiv, beyaz eşya, döküm sanayi model yapımı, savunma sanayi ve havacılık, prototip modelleme ve kalıplama, endüstriyel maketler, az sayılı seri imalat için kalıp yapımı, diğer çeşitli maket ve model yapımı, yenilenebilir enerji (rüzgar ve güneş) ve diğer endüstriyel uygulamalar gelmektedir.

Ebazell PU Köpük (Model, Tasarım ve Maket) Serisi

Düşük yoğunluklu (0.08–0.25g/cm³ yoğunluk aralığında) hafif ebazell Serisi Poliüretan Köpük Bloklar, çeşitli tasarımlar ve formlar yaratmada, inşaat ya da sanatsal tasarımla ya da prototip görsel modeller yaratma konusunda tüm projelerde kullanılabilir. Tüm ebazell serisi el ya da CNC ile mükemmel işlenebilirlik özelliğine sahiptir. İşleme esnasında da büyük talaş ve çok az toz çıkarır, mükemmel bir yüzey almanızı sağlar.

Köpük PU Blok Malzemeler için Ebazell 80, Ebazell 160, Ebazell 260 ürünlerini inceleyebilirsiniz. İşlenebilir Blok Malzemeler

Kalıp, Modelleme ve Tasarım Blok Malzemeleri

Avrupa ve Türkiye’de en çok tercih edilen poliüretan blok malzemeleri 0.45 – 0.80 g/cm³ yoğunluk aralığında mekanik güç, termal dayanım ve mükemmel yüzey kalitesi konusunda model yapımcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak 4 farklı işlenebilir blok malzeme bulunmaktadır. Tasarım, maket, model ve kalıp üretimi için ideal malzemelerdir.

Kalıp, maket, modelleme ve tasarım için Ebaboard L-2, Ebaboard 0600, Ebaboard 0700, Ebaboard 0800 ürünlerini inceleyebilirsiniz. İşlenebilir Blok Malzemeler.

Ebaboard 0600 ve ebaboard 0700 İşlenebilir Blok Malzeme.

Darbeye ve Aşınmaya Dayanıklı Blok Malzeme

ebaboard PW 920 çok iyi işlenebilir (aşındırıcı dolgu maddesi içermez), iyi kenar kararlılığı, yüksek kaliteli ve pürüzsüz yüzey, yüksek darbe ve aşınmaya dayanıklı, işleme sırasında çok düşük toz oluşumu ile döküm modelleri, maça sandıkları, desen plakaları, kontrol fikstürler, galvanik aletler için banyo modelleri, alçak basınç RIM kalıpları, master modeller, çeşitli şekillendirme parçaları ve daha bir çok uygulamada kullanılmaktadır.

ebaboard PW 920, ebalta işlenebilir blok malzemeleri arasında Avrupa ve Türkiye’de en çok tercih edilen darbeye ve aşınmaya dayanıklı işlenebilir poliüretan blok malzememizdir. İşlenebilir Blok Malzemeler

ebalta – ebaboard PW 920 İşlenebilir Blok Malzeme

Nereden temin edebilirim?

Avrupa’nın en büyük üreticileri arasında bulunan Ebalta, 1974 yılından bu yana, dünya çapında kalıp ve model reçineleri üretimde uzmanlaşarak sektörde dünya liderleri arasında yer alanmaktadır.

Üstün Alman teknolojimiz ile geliştirdiğimiz yüksek performans ve yüksek kalitede kalıp ve modelleme ürün yelpazesinde; Poliüretan ve Epoksi bazlı, Döküm Kalıbı Yapımı, Kalıp ve İşlenebilir Blok Malzemeler, Tasarım Model Yapımı, RIM Kalıplama, Hızlı Prototipleme ve Az Sayılı Hızlı İmalat, Kompozitler, Sanat ve Mimari Modeller için hammaddeler bulunmaktadır.

Üretimini yaptığı reçineler, Otomotiv, Havacılık ve Uzay Sanayi, Savunma Sanayi, Seramik ve Vitrifiye, Döküm Sektörü, Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri, Medikal ve Teknoloji Cihazları, Endüstriyel Tasarım Ürünleri gibi farklı birçok sektör ve alanda, dünyanın en önemli ve en büyük şirketleri tarafından prototip, kalıp ve model üretimi imkânı sunmaktadır.

www.ebalta.com

www.ebaltaturkiye.com