Floresan Aydınlatma Teknolojileri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Floresan aydınlatma sistemleri hepimizin bildiği gibi çok uzun yıllardan bugüne hayatımızın içerisinde olmaya devam ediyor. Bu bağlamda geleneksel aydınlatma sistemlerinden olan ampüllerin ardından aydınlatma dünyasında bir devrim olarak nitelendirilen floresan aydınlatma ürünleri, yaklaşık 100 yıldan bugüne hayatımızda yer edinmeye devam ediyor. Floresan ürünleri günümüzde evlerden, ofislere birçok alanda kullanılmaya devam etmekte. Bu noktada floresan aydınlatma sistemleri hakkında bilmeniz gereken tüm konuları bu yazımızda sizler için bir araya getiriyoruz.

Floresan Nedir?

Floresan lambalar aslına bakılırsa bir cam tüp içerisinde bulunan seyreltilmiş gazda meydana gelebilecek olan bir yanma sonucu elektriğin kimyasal tepkimesi sonucu yanarlar. Diğer aydınlatma türlerine göre çok daha fazla ışık üreten bu ürünler, 1 watt başı ortalama 35 lümen ışık yaymaktalar ve geleneksel ampüllere göre çok daha verimli çalışmaktadırlar. Geleneksel lambalara genel olarak akkor lamba adı verilmekle birlikte, floresan lambaların akkor lambalara göre önemli farklarından birisi de,  akkor lambalar elektriği ışığa dönüştürürken floresan lambalar da elektriğin büyük bir çoğunluğu ışımaya dönüşmektedir.

Floresan lamba seçiminde dikkat etmeniz gerektiğinizi düşündüğümüz konulara göz atacak olursakta, bu alanda floresanın aydınlatma seviyesi, kullanacak olduğunuz gibi alanları göz önüne alarak seçim yapmanız sizin için en doğru çözüm olacaktır. Balast, volt değeri gibi konularda satıcınız size en doğru bilgileri verecek ve bu alanda doğru floresan aydınlatma ürününü seçimi yapmanıza aracılık edecektir.

Floresan Lambalar Nerelerden Temin Edilebilir? Daha Fazla Bilgi Nerelerden Alınabilir?

Genel olarak bakıldığında internet üzerinde floresan lamba ürünleri ile ilgili teknik bilgi konusunda bolca bilgi bulunmaktadır. Bu bağlamda https://www.eaeaydinlatma.com/tr/urunler/ic-aydinlatma/floresan-aydinlatma-409/ sayfasına göz atarakta floresan aydınlatma ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Floresan ürünlerini genel olarak aydınlatma mağazaları, internette bulunan alışveriş siteleri gibi yerlerden kolaylıkla temin edip kullanabilirsiniz.