Akıllı Pompa Nedir? Akıllı Pompa Çözümleri

Yaşamın en değerli kaynaklarından olan su her geçen yıl daha da azalmaya başlamıştır. Bu durum suyu koruma ve tasarruf yapma ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Akıllı pompa, gelişmiş sistemler kullanılarak üretilir. Bu makinelerin amacı kaynakları daha doğru ve verimli kullanmaktır. Azalan suyu en doğru şekilde kullanmayı sağlayan ürünler aynı zamanda az enerji harcanmasını da sağlar. Bu özellikler yapılan işten alınan verimi yükseltir ve çevreye daha az zarar verilmesine imkan tanır.

Akıllı Pompa Nedir?

Teknolojiden yararlanılarak geliştirilen akıllı pompa seçenekleri pek çok alanda kullanılır. Gelişmiş özelliklere sahip makineler doğal kaynakların korunmasını sağlamasının yanında ekonomik tasarruf da sağlar. Günümüzde bu makineler tarımda, evlerde ve konut sektöründe kullanılır. Akıllı pompalar arazi şartlarına uygun olarak geliştirilmiş, verimliliği yüksek ve son teknoloji kullanılmış makinelerdir. Kullanıldığı alanlarda suyun geri dönüşümünü ve tekrar kullanılabilmesini sağlar. Akıllı pompa kontrol ünitesi ile cihazlar otomatik olarak kullanılabilir.

Akıllı Pompanın Sunduğu Avantajlar

Akıllı pompaların sunduğu en büyük avantaj yok olmakta olan kaynakların tasarrufudur. Bu avantajının yanı sıra işletmelerin kârlılığını da artırır. Su kaynaklarının önemli bir kısmı tarım arazilerinde kullanılır. Doğru teknolojilerin kullanılmaması durumunda ihtiyaç duyulandan fazla kaynak kullanılır. Bu durum doğaya ve çiftçiye zarar verir. Serada ve tarlada yapılan sulamalarda verimi maksimuma çıkaran akıllı pompa teknolojisi üreticiye kolaylık sağlar. Ürünlerden istenen verimi alabilmek için doğru makine tercihi yapmak da önemlidir. Tarım arazisi veya serada kullanılacak akıllı pompa seçilirken su kaynaklarına yakınlığa dikkat edilebilir. Su yakınsa ve ulaşmak kolaysa bu durumda yatay, dikey santrifüj akıllı pompalar tercih edilebilir. Uçtan veya çift emişli ürünler de değerlendirilebilir. Makineler arasından seçim yaparken de basınç değeriyle debisi gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Elektriğe ulaşma imkanına bağlı olarak da seçim yapılabilir. Elektrik bulmanın zor olduğu alanlarda kendinden emişe sahip mobil üniteler yaygın olarak tercih edilir. Tarımda kaynak olarak tercih edilen alternatif yöntemlerden birisi yeraltı sularıdır. Yeraltı kaynaklarının yanlış makinelerle alınması israfa yol açar. Kuyularda kullanılabilecek, teknolojisiyle verim sağlayan BRX serisi makineler bulunur. Derinkuyularda çalışmaya uygun akıllı pompa BRX bakım gerektirmez. Gürültü yapmaz ve konforlu bir kullanım sunar.

Üstün Teknolojiyle Donatılmış Akıllı Pompa Çeşitleri

Sahip olduğu özelliklerle kullanıldığı alanda yüksek performans gösteren akıllı pompaların farklı serileri bulunur. Genio Multi Hexa modelleri basınçlandırma işleminde en yüksek verimin alınmasını sağlar. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen ürün dayanıklı yapısıyla öne çıkar. 18.5 kW değerine kadar motor gücü bulunan seri farklı pompa sayılarıyla üretilir. Firmaların ihtiyacına göre birden dörde kadar ayrı pompa seçeneklerine sahip olarak geliştirilir. GenIO akıllı pompa sürücüleri dış kontrol paneline olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Giriş frekansı 50-60 Hz aralığındadır. Programlaması kolaydır ve analog girişi bulunur. 6 adet pompayla çalışabilen sürücü dış üniteyle hızlı bir erişim kurabilir. GenIO sürücüleri kompakt yapıya sahiptir. Bu sürücülerle geliştirilen pompalar az yer kaplar ve enerji gideri daha az olur. ENDURO Dalgıç Pompa serisi yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen akıllı cihazları barındırır. Uzun ömürlü bir yapıya sahip olan dalgıç pompa serisi atık suları taşıma işlemini kolay hale getirir. Taşıma işlemi esnasında oluşacak kötü kokuları ve sızdırma gibi problemleri önler. Yaratıcı bir tasarımı bulunan ENDURO serisi aynı zamanda TS 12559 standartlarına uygun olarak geliştirilmiştir. 45 metreye kadar basma yüksekliği bulunan seride özel çark tasarımı kullanılmıştır. Ürünlerde motor güvenliği ön planda tutulmuştur. MASDAF pompa sektöründe üstün teknolojiyle donatılmış ürünleriyle ön plana çıkan bir markadır. Marka tasarruf, konfor ve kolaylık sağlayan pompa çeşitlerine sahiptir. Dalgıç, kolonlu, kademeli veya yangın pompası gibi farklı pek çok çeşitte MASDAF tarafından geliştirilmiş ergonomik ürünleri tercih edebilirsiniz.