İŞKUR Kayıt Belgesi Alma

iskurlogo_2

Günümüzde iş bulmak amacıyla her hangi bir kuruma başvurduğunuzda sizden bazı belgeler istenir bu belgelerin içinde işkur kayıt belgesi de mevcuttur. Yeni iş arayanlar ve yeni işe başlamak isteyenlerin iş bulmak için Türkiye’nin online iş ve işçi bulma kurumu olan işkur’a başvurabilirler. İşkur Kayıt Belgesi Alma başlıklı bu makalemizde sizler için işkur dan nasıl kayıt belgesi alabileceğinizi derledik.

1- İşkur kayıt belgesi nedir?

İşkur kayıt belgesi bir işe girmek istediğinizde sizden istenilen bir belgedir. Bu belgeyi işkur şubelerinden ve ya internet şubesinden rahatlıkla alabilirsiniz. İşkur kayıt belgesi sizin kurumsal bir firma da işe başlamak istediğinizde firmanın sizden isteyeceği bir kaç belge arasındadır.  Tabii bu belgeyi almak için işkur’a kayıt olmanız gerekmekte.

2- İşkur kayıt belgesi internetten nasıl alınır?

İşkur kayıt belgesini internetten online olarak almak mümkündür. İşkur kayıt belgesi internetten nasıl alınır adresinden başvuru yaparak temin edebilirsiniz. İlk kez başvuracaksanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız size en yakın işkur şubesine giderek yetkili arkadaşlardan yardım alabilirsiniz ve ya tecrübeli bir arkadaşınız varsa onunla birlikte bu belgeyi oluşturabilirsiniz. İşkur için gereken belgeleri internet üzerinden e-devlet adresinden temin edebilirsiniz daha sonra işkur kayıt belgesi internet çıktısı alabilirsiniz.

3- İşkur’a nasıl kayıt olunur?

İşkur’a online olarak ister iş veren isterseniz de iş arayan olarak başvurabilirsiniz. Bu makalemizde işkur’a iş arayan olarak başvuru yapmayı anlatacağız. https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden ” İş Arayan ” bölümüne kayıt olmadıysanız ” Üye Ol ” butonuna basın, size bir üyelik sözleşmesi gösterecektir, sözleşmeyi okuyun ve size uygunsa onaylıyorum’a basın. Daha sonrasında sizden CV yani kimlik bilgisi isteyecektir bu bölümde T.C Kimlik Numaranızı, Ad, Soyad, Baba adı, Doğum tarihi gibi bilgiler isteyecektir. Burayı sorunsuz olarak doldurduğunuzda ” İleri ” butonuna basarak devam edebilirsiniz. İşkur’a kayıt olmak bu kadar kolay.