Youtube’da Altyazı Ekleme – SosyalGram.com.tr

Youtube’da para kazanma özelliğini açmak için video yayınlamak en çok tercih edilen yöntemlerden birisi ama videolara altyazı ekleme sizin için her zaman daha büyük avantaj sağlar.

Youtube, para kazanma denildiğinde akla gelen ilk platformlardan birisidir. Buradan kanal açarak video yapan kişiler, daha global bir şekilde tanınmak için altyazı eklemek zorundadırlar. Bu hem Türkçe hem de farklı dillerde olabilir. İşte bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için içeriğimize bakınız.

Youtube’da Altyazı Ekleme Nasıl Yapılır?

Youtube videosuna altyazı eklemenin en bilinen yolu şöyledir;

  • Youtube üzerinden erişim sonrasında ilk olarak video yüklenmeli ve hemen ardından ise sol kısımdaki menüden altyazılar kısmına tıklanmalıdır.
  • Altyazı düzenle bölümüne basılmasının sonrasında sağ üst köşeden dil seçimi gerçekleştirilir.
  • Bunun sonrasında altyazının eklenmesi işlemi tamamlanır.

Bunların sona ermesinin ardından ise yapılacak olan hamle ise kaydetmektir. Onay ve yayınlanma butonu üzerinden devam ederek videoya altyazının uygulanmasını en kısa süre içinde sağlamış olursunuz. Diğer platformlar da aktif olursanız her yerden takipçiniz gelir. Bunun için basit bir biçimde buy twitter poll votes yaparak Twitter platformunda da öne çıkabilirsiniz.

Youtube’da Altyazı Eklemenin Diğer Yolları Nelerdir?

Kolaylıkla youtube beğeni satın al işlemi sayesinde popüler olabilirsiniz. Otomatik senkronizasyon bunlardan birisidir. Çok uzun bir süre boyunca var olmayan bu özellik, Youtube tarafından getirilmiştir. Bu durum özellikle ilgili platform üzerinden video yayınlayarak global bir üne kavuşmak isteyen kişilere büyük bir avantaj sağlar.

Buna göre videonun yüklenmesinin hemen ardından mevcut içerikte var olan kelimleler otomatik bir şekilde Youtube sistemi üzerinden girilir. Bunun aynı zamanda transkript dosyasının yüklenmesi şeklinde de yapılmış olduğunu unutmayınız. Otomatik bir biçimde ilgili süreç tamamlanır. Dilediğiniz gibi bu altyazının hem rengini hem de boyutunu videonun ayarlar kısmındaki altyazı alanından değiştirebilirsiniz.

Youtube’da Altyazı Eklemenin Başka Yöntemleri Var mıdır?

Her zaman youtube izlenme satın al kolaylıkla yerine getirilebilir. Çünkü bu sayede videolarınızın daha fazla öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunları ise şöyle sıralayalım;

  • Her zaman Youtube videosuna dış kaynak üzerinden altyapının eklenmesi çok popüler bir yöntem olarak dikkat çeker.
  • Aynı zamanda Youtube stüdyo alanının kullanılması gibi bir sistemin bulunduğunu unutmayınız.
  • Otomatik ses tanıma teknolojisi kullanıldığından bu yöntem de öne çıkar.

Youtube’da Altyazı Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Elbette twitch takipçi satın al işlemi daha farklı bir alternatif olarak dikkat çeker. Youtube üzerinden hesap açarak buradan video paylaşan ve böylelikle kazanmak isteyen kişiler, altyazı ekleyerek birçok farklı avantaj elde edebilirler. Bunlar ise şöyledir;

  • Kullanıcı deneyimi daha iyi bir hale gelir.
  • Engelli kullanıcılar bu sayede videolarınızı anlamış olurlar.
  • Hem öğrenim hem de eğitim açısından bakıldığında çok faydalıdır.
  • Elbette global olarak bilinen bir üne sahip olmak bu sayede mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra daha geniş izleyici kitlesine ulaşmak da unutulmamalıdır.