Video Pazarlama Sadece Tanıtım Değildir!

Dijital pazarlama alanında videonun satış grafiklerini olumlu noktalara çekme gücü artık tartışılmıyor. Firmalar pazarlama stratejilerini video pazarlama doğrultusunda yenileyerek, satış grafiklerinin yükselişe geçmesini hedefliyor. Ancak bu konuda gözden kaçırılan bir detay var. O da video pazarlamanın sadece tanıtım videolarından ibaret olmadığıdır. Potansiyel müşterileri, reel müşteriye dönüştürmek için farklı videoların da kullanılması gerekiyor.

Örneğin müşteri memnuniyet video çekimi pek çok firmanın gözden kaçırdığı ya da yeterince önem vermediği bir alan. Oysa son video pazarlama istatistiklerine göre insanların % 50’si bir ürün ya da hizmeti satın almadan önce video izliyor. Ayrıca müşteri memnuniyet videolarının, ürün tanıtım videolarından daha gerçekçi bulunduğu da yine istatistiklere yansımış durumda.

Video Çekiminde Profesyonellik, Başarıda Belirleyici Bir Unsur!

Müşteri memnuniyet videoları ile istenen etkiyi yakalayabilmek için mutlaka profesyonel bir ekipten yardım alınması gerekiyor. Vimark gibi bu alanda profesyonel olan firmalar, ürün veya hizmeti ön plana çıkaran ve bir o kadar da etkileyici bir form kazanan müşteri memnuniyet videoları hazırlayabiliyor. Ayrıca fayda videoları, infografik videolar, tanıtım ve event çekimleri alanlarında da başarılı çalışmalara imza atıyor.

Firmalar videonun pazarlamadaki etkisinden maksimum fayda elde etmek için Vimark gibi profesyonel ekiplere yönelebilir. Elbette müşteri memnuniyet videosu ya da event çekimleri son derece mühim. Ancak tanıtım videolarının önemi de yadsınamaz. Son istatistikler, her 5 müşteriden 4’ünün tanıtım videolarını faydalı bulduğunu söylüyor. Bir ürün ya da hizmetin tanıtım videosunu izleyenlerin satın alma olasılığı izlemeyenlere nazaran % 81 artıyor.

Sonuç olarak video pazarlamanın gerek tanıtım gerek müşteri memnuniyeti ve gerekse diğer video içerikleri ile bir bütün olarak ele alınması gerekiyor. Aksi halde ticari rekabetin had safhaya ulaştığı günümüzde, dijital rekabetin gerisinde kalınması kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Farklı içeriklere sahip olan videoların profesyonelce çekilmesi ve pazarlamada yine profesyonel bir şekilde kullanılması ise başarıyı beraberinde getiriyor.

Video pazarlamada hiçbir detayı göz ardı etmeyin. Sadece tanıtım videoları ile yetinmeyerek potansiyel müşterilerinize farklı videolar ile de ulaşmanız gerekiyor. Hedef odaklı video çekimleri için de rotanızı profesyonellikten asla uzaklaştırmayın.