Ücretleri en düşük olan kripto borsa platformları 

Dijital varlıklarla işlem yapan yatırımcılar, muhtemelen, kripto ile işlem yapmak için çok sayıda borsa ve platform denemiştir. Önce, en güvenilir kripto para borsası ararken ve seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere bakalım:

  1. Kriterlerden biri, İşlem hacmi. Coinmarketap gibi bazı kaynaklar, kripto borsa sıralaması, hakkında verilerle birlikte gösterir. İşlem hacmi, 24 saat içindeki işlem hacmini ifade eden bir rakamdır. Rakam ne kadar yüksek olursa, günlük olarak bir platformu o kadar çok kişi kullanmaktadır. Bu yüzden, günlük işlem hacmi yüksek olan bir kripto borsası seçmek daha iyidir.
  2. Ücret politikası. Ücretleri düşük olan kripto borsası arıyorsanız, ücret politikasındaki bilgileri inceleyin ve komisyonun nasıl uygulandığına dikkat edin.
  3. Desteklenen kripto para sayısı. Belirli bir kripto paraya ihtiyacınız varsa, onu güvenilir kripto platformlarında nereden satın alabileceğinizi kontrol edin.
  4. Güvenlik seviyesi. Borsanın güvenlik mekanizmaları, temeli ve üzerinde çalıştığı protokoller hakkında bilgi edinin.
  5. Kullanılabilir alım satım araçları. Yasal olarak faaliyet gösteren borsalar, vadeli işlem ticareti, marj, p2p, spot gibi çeşitli alım satım araçları sunmaktadır.

Az önce bahsettiğimiz kriterlere dayanarak, alım satım yapabileceğiniz 5 güvenilir kripto para siteleri:

  • Binance
  • KuCoin
  • WhiteBIT
  • Gemini
  • OKEx

Şimdi hangi kripto borsasının en düşük ücrete sahip olduğunu öğrenelim.

En düşük ücretlere sahip borsa

KuCoin ücretleri, yapıcı veya alıcı konumuna bağlı olarak %0,0125 – %0,10 arasında değişmektedir.

Binance ücretleri, seçtiğiniz çekim işlemine veya para yatırma yöntemine göre değişir. Örneğin banka kartı kullanım komisyonu %4,5’tur. Varlıkları satın almak veya satmak için %0,50 ödemeniz gerekecek.

Gemini’nin ücret politikası, yapıcı veya alıcı pozisyonuna, seçtiğiniz seviyeye ve alım satım yaptığınız varlık sayısına bağlı olarak değişir. 50$ – 200$ arası alım satım yapanlar 2,99$ komisyon öderler. 200$ ve üzeri için %1,49 ücret ödersiniz.

Kripto para borsası canlı işlemleri yapabileceğiniz WhiteBIT, tüm işlemler için 0,10% komisyon uygulamaktadır. Diğer bankalara ilişkin koşullar, bankadan banka değişiklik göstermektedir.

OKEx ücretleri, işlem hacmine bağlıdır. Spot piyasadaki işlemler için %0,10 komisyon ödersiniz. Vadeli işlemler, opsiyonlar gibi işlemler için komisyon oranı değişir.

Tüm kripto borsa platformları arasında WhiteBIT borsasının komisyon oranları en düşük olarak belirlenmiştir.