Toplu SMS Sistemi ile Müşterilerinize Bireyselleştirilmiş Mesaj Atmanın Faydası Nedir?

Toplu SMS sistemi kişilere ulaşmanın en pratik ve zahmetsiz yollarından biridir. Servisin bu özelliği onu pek çok kurumun tercihi hâline getirir. Servisi kullanarak müşterilerinizi kampanyalar, indirimler ve çeşitli yenilikler hakkında bilgilendirebilirsiniz. Toplu SMS gönderme sisteminin şirketlere sunduğu çeşitli hizmetler bulunur. Bu hizmetlerden biri de şirket müşterilerine bireyselleştirilmiş mesaj atma imkânıdır.

Bireyselleştirilmiş mesajlar iletmeyi mümkün kılan toplu SMS sistemi müşterilerinizin özel hissetmesine yardımcı olur. Sunulan hizmet sayesinde müşterilerinizin doğum günü ve evlilik gibi en özel anlarını kutlayabilirsiniz. Toplu SMS’in sunduğu bu özellik müşterilerinizle olan ilişkinizi güçlendirir. Böylelikle markanıza daha sadık bir kitle kazanmış olursunuz. Değer gördüğünü hisseden müşteriler şirketinize karşı daha pozitif bir bakış açısıyla yaklaşacaktır.

Reklam Çalışmalarında Toplu SMS Hizmeti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Müşteri sadakatini kazanmanın en etkili yollarından biri satış sonrasında değer göstermektir. Güncel kampanyalardan ve fırsatlardan onları haberdar etmek, müşterilerin özel günlerini kutlamak sadakat kazanmanıza yardımcı olur. Tüm bu aksiyonları ise toplu SMS göndererek alabilirsiniz. Toplu mesaj göndermek özellikle perakende sektöründe sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Reklam çalışmalarını daha etkili hâle getiren söz konusu hizmetin işletmelere sunduğu pek çok avantaj bulunur.

Toplu SMS yollama hizmeti şirketinizin reklamını minimum maliyetle yapabilmenizi mümkün kılar. Sistem sayesinde firmanızı tasarım ve baskı gibi giderlere harcama yapmadan tanıtabilirsiniz. Buna bağlı olarak reklam ve iletişim giderlerinde tasarruf etmeniz mümkün hâle gelir. Hizmet aynı zamanda müşteri bilgilerini başka hiçbir ajansla paylaşmadan tanıtımınızı yapmanızı sağlar. Hız ve uygun fiyat konusunda öne çıkan toplu mesaj gönderme sistemi müşteri gizliliğini korumanızı sağlarken haksız rekabeti de ortadan kaldırır. Üstelik ilgili hizmet Türkçe haricinde farklı dillerde de mesaj gönderimi yapabilmenize olanak tanır. Bu da globalleşen dünyada pazaranızı genişletmenize yardımcı olur.

Toplu SMS Sistemini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Toplu SMS sistemini kullanmak tek başına markanızın müşteriler için vazgeçilmez olmasını sağlamaya yetmeyebilir. Sistemi bilinçli ve dikkatli kullanarak firmanızın bilinirliğini çok daha kolay bir şekilde artırabilirsiniz. Markanızın müşterilerinizin hafızasında daha kalıcı olması için toplu mesaj gönderirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Şirketinizin tanıtımı yapmak için toplu sms gönderirken şu noktalara özen göstermelisiniz:

  • Kısa ve öz olmak
  • Değer yaratmak
  • Doğru zamanı seçmek
  • İsteklere önem vermek
  • Kolaylık sunmak

Tanıtımınızı doğru kitleye yapmalı ve müşterilerinize önem verdiğinizi göstermelisiniz. Böylelikle gönderdiğiniz mesajın diğerlerinden sıyrılmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat çekici bir SMS 160 karakteri geçmemelidir. Bu nedenle kısa ancak akılda kalıcı bir tanıtım yapmaya özen göstermelisiniz. Bilgilendirmelerinizi çok erken ya da geç yapmanız da satışlarınızı olumsuz yönde etkiler. Zamanlama konusunda titiz davranmalı ve müşterileriniz ne şekilde mesaj almak istiyorsa bilgilendirmelerinizi ona göre yapmalısınız.

Profesyonel Hizmet Anlayışına Sahip Figensoft ile Toplu SMS Sistemini Şimdi Kullanmaya Başlayın!

Türkiye’nin köklü teknoloji firmalarından biri olan Figensoft mesajlaşma servisleri alanında yaptığı yeniliklerle ön plana çıkar. Mesajlaşma servisleri markası olan Posta Güvercini’ni kurarak mobil teknolojiler alanında ilke imza atan Figensoft toplu SMS, MMS, izinli pazarlama ve e-posta gibi ürünleri beğeninize sunar. Global GSM operatörleriyle yaptığı iş birliği ve 4 farklı ülkedeki ofisi sayesinde Figensoft, firmalara dünya çapında hizmet verir. Siz de markanızın tanıtımını en etkili şekilde yapmak için Figensoft tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Figensoft’un sunduğu toplu SMS hizmeti sayesinde müşteri sayısını da markanıza duyulan sadakati de kolayca artırabilirsiniz.