TMG TV Youtube’da Yayın Hayatına Başlıyor!

Malzeme teknolojilerinin çok hızlı geliştiği ve diğer mühendislik ve bilim alanlarıyla iç içe girdiği günümüzde, temel malzeme bilgisi sadece metalürjist, malzeme bilimci ya da malzeme mühendisleri için değil; temel bilimlerle ya da diğer mühendislik alanlarında okuyan yahut çalışanlar için de bilinmesi ve anlaşılması gereken bir alan haline gelmiştir.

Bu sebeple 2021 yılının başında YouTube’da “TMG TV” (bit.ly/TMG_TV) adlı kanalı kurduk ve ‘Malzeme Bilimci Olmayanlar için Malzeme Bilimi’ (bit.ly/TMG_TV_P0) adlı video serimize başladık. Bu serinin ilk alt serisinde ‘Malzemelerin Yapısal Özellikleri’ni (bit.ly/TMG_TV_P1) inceledikten sonra ikinci alt serimizde de ‘Malzemelerin Mekanik Özellikleri’ (bit.ly/TMG_TV_P2) üzerine konuşmaya başladık. Bu seride farklı mekanik test metotları ve kırılma mekanizmaları ele alacağız. Bu alt serinin ilk videosunda çekme testi, gerilim-gerinim eğrileri ve veri yorumlaması üzerine yoğunlaştık (bit.ly/TMG_TV21).

İlerleyen haftalar ve aylarda malzemelerin yapısal ve mekanik özelliklerine ek olarak metalurji ve malzeme biliminin başka alanları üzerine de içerikler hazırlayıp sizlerin hizmetine sunacağız. Umarız içeriklerimizden memnun kalırsınız ve size eğitim veya profesyonel hayatınızda yardımları dokunur.