Tesla otomobil patenti araba tasarımını değiştirebilir

Tesla otomobil patenti

Tesla otomobil patenti alarak gelecekte çıkabilecek olan yeni araç modeli hakkında kullanıcılara şimdiden bilgi vermiş oldu.

Elon Musk’ın yönettiği ve büyük bir finansal destek sunduğu Tesla şirketi, zaman zaman çıkardığı araç modelleri ile gündeme geliyor. Örneğin firmanın geliştirmeye başladığı Cybertruck, oldukça fütüristik görünmesiyle birlikte kullanıcıların ilgisini çekmişti. Tesla, yaptığı bu çalışmalar ile birlikte hisse değerlerini kısa sürede katlayarak büyük bir firma haline geldi. Firma bu gelişmelerin yanı sıra aldığı bir patent ile gündeme geldi. Yeni bir patent araçların iç dizaynında bir değişikliğe sebep olabilir.

Tesla yeni bir otomobil patenti aldı

Tesla, geçtiğimiz günlerde yeni bir patentin sahibi oldu. Ortaya çıkan bu patente göre Tesla’nın ilerleyen dönemlerde çıkacak olan modelleri daha konforlu olabilir. Patentte en dikkat çeken kısım araç içerisindeki ön koltukların arkaya dönebiliyor olması. Aslına bakarsak bu konsept daha öncesinde de vardı fakat bu kadar gelişmiş değildi. Tesla, bu konseptin patentini alarak bazı iyileştirmeler yaptı.

Tesla otomobil patenti

Alınan patente göre aracın ön koltukları arkaya ve öne dönebiliyor. Kısacası araçta 2 adet dönmeli koltuk yer alıyor. Bu koltukların dönmesi arkadaki yolcular ile sohbet etmeyi sağlarken beraber vakit geçirmeye de olanak tanıyor.

Patentin içerisinde yer alan görsel de dikkat çeken bir diğer kısım direksiyon oldu. Direksiyonun ortada durması kullanıcıların aklına acaba şoförün direksiyonu ortadan mı kullanacağını düşündürdü. Bildiğiniz üzere uzay gemilerinde de böyle bir durum mevcut. Uzay gemilerindeki direksiyonlar genellikle ortada yer alıyor. Tesla böyle bir çalışma yapmak istemiş olabilir. Bunun yanı sıra direksiyon sağa ve sola gitme özelliğine sahip olabilir. Yani şoför koltuğu arkaya döndüğünde arkaya yaslanmak için direksiyonu sağa çekebiliyor olabilir.

Henüz Tesla yeni otomobil patenti hakkında net bir açıklama yapmamış olsa da şimdiden uzmanların aklında bazı düşünceler yer alıyor. Bir diğer dikkat çeken detay aracın içinin daha geniş olması. Bu da aracın adeta bir oturma odası havası veriyor olmasını sağlayacak.