Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Tesisattaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı herkesin günlük yaşamında karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Benzeri bir sıkıntıyı daha önce yaşayan kişiler için adeta korkulu bir rüya olan su kaçağı kimi zaman öncü belirtiler ile kendisini gösterdiği gibi kimi zaman da büyük bir kaçak olarak bir anda ortaya çıkar. Peki, en temel su kaçağı belirtileri nelerdir?

Su kaçağı, günümüzde hemen hemen herkesin mutlaka karşılaşabileceği sorunlardan biridir. Buna benzer bir sorunu önceden yaşayan bireyler için tıpkı korkulu bir rüya haline gelen su kaçağı, bazen öncü belirtilerle kendini belli ettiği gibi bazen de büyük bir kaçak olarak da aniden meydana gelir. Bu hususta su kaçağı tespiti önemlidir.

Su kaçağı nasıl bulunur?

Boruların çatlaması veya yırtılması ile açığa çıkan su, geçebildiği her yarıktan hemen hemen her yere yayılabilir. Sızan su, bulduğu yol ile inanılmaz derecede ilerler. Betona nüfuz ettikten sonra bulduğu yolu takip eden suyun çıktığı nokta ile başlangıç noktası arasında bir bağlantı gözlemleyemeyebilirsiniz. Bu normal bir durumdur. Zira sıvıların, bilhassa suyun zamana bağlı olarak taşları dahi aşındırdığı düşünülürse herhangi bir engele takılmayacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Çoğu zaman elektrik tesisatlarına da sızan su, kablo borularını da izleyerek hiç beklenmeyen bir yerden sızabilir. Bu durumlarla karşı karşıya gelmemek için su kaçağı bulma çok önemlidir.

Sızan suyun size veya komşularınıza zarar vermesine razı değilseniz kesinlikle bir ustadan yardım almanız elzemdir.