Kapat

SpaceX ile Boeing: Uzaya Yolcu Kalmasın

Nasa (Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı), özel mekik üreticisi SpaceX ile Boeing’in gelecek senenin ortasında insanlı uzay uçuşlarına başlayabileceğini bildirdi.

NASA, yayımladığı açıklamada, SpaceX’in Dragon Crew kapsülünün 2018 Ekim ayına kadar insansız, 2019 Nisan ayına kadar ise insanlı test uçuşunu, Boeing’in CST-100 Starliner mekiğinin ise 2018 sonuna kadar insansız, 2019 ortasına kadar ise insanlı test uçuşunu tamamlamasını beklediklerini belirtti.

İnsanlı deneme uçuşlarını ardından her iki mekik projesi de NASA’nın sertifikasyon prosedürlerinden onay alacaklar. Prosedürleri tamamlamaları halinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) astronot taşımaya başlayacak.

NİSAN 2019’DA BAŞLAYACAK

Şuan Amerikalı astronotlar ISS’ye Rusya tarafından taşınıyor. Rusya ile yapılan anlaşmanın süresi Nisan 2019’da bitiyor. Bu tarihten sonradan özel şirketlerin insanlı uçuşlarının başlaması bekleniyor.

Sizin için önerdiklerimiz:

“SpaceX ile Boeing: Uzaya Yolcu Kalmasın” üzerine 2 yorum

  1. Okan dedi ki:

    Bu sitede yazı paylaşımlarında kopyala yapıştır paylaşımından ziyade birazda çeşitli sitelerden araştırmaya dayalı, kişisel yorumlar içerecek ve aynı zamanda kaynakça paylaşımına özen gösterilecek hassasiyete sahip olunursa daha faydalı oluşacağını düşünüyorum. Salt kazanç odaklı olunmamalı ve diğer emeklere saygı gösterilmeli. Teşekkürler.

  2. Nurullah Çakar dedi ki:

    Öncelikle merhaba size geç cevap veriyorum müsait değildim.Bu yazıyı paylaşmamda ki sebep tamamen yeni,güncel bir haberi paylaşmaktı.Kesinlikle kazanç için yapmadım yanlış anlaşıldım kusura bakmayın.Haklısınız kaynak belirtmedim onuda bundan sonraki yazılarımda göz önünde bulunduracağım.İlginize ve yorumunuza teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir