Silinen Dosyaları Ücretsiz Kurtarmak EaseUS ile Mümkün

Hayatımızın toplamına baktığımız zaman, elimizde kalan tek şeyin anılarımız olduğunu görürüz. Güzel bir zamanda çekilmiş olduğunuz fotoğraflar, kaydettiğiniz sesler veya videolarla dolu bir hayat yaşadığınız zaman, geçmişi hatırlamak daha da kolay olacaktır. Ancak depolama alanı olan harici hard disk veya bilgisayarınızdaki dahili hard diskleri seçtiyseniz, verileriniz tehlikede olabilir. EaseUS Veri Kurtarma Programı, her zaman yanlışlıkla veya sinir anında bilinçli olarak silinen tüm fotoğraf, video, ses kaydı, müzik veya herhangi bir uzantıdaki bir dosyanın kurtarılmasını sağlayan mükemmel bir işlevselliğe sahiptir.

İstediğiniz zamanlarda sürücünüz içerisinde yer alan ve silinmiş olan tüm dosyalarınızın zarar görmemiş haline ulaşarak, sizlerde anılarınızın kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. EaseUS Data Recovery Wizard Free 12.8 sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz ve kaybettiğiniz her türlü dosyaya ve veriye erişmeniz mümkün hale geliyor.   Dilediğiniz harici veya dahili sürücülerin ve disklerin tamamını bilgisayarınıza bağlamanızla birlikte, programı çalıştırarak ulaşabilirsiniz.

Programı Nasıl İndirebilirim?

Her zaman olduğu gibi, yeni bir program kullanabilmek için kurulum dosyalarına ihtiyaç duyulmaktadır. EaseUS Data Recovery Wizard sitesine girerek, kendi orijinal ve temiz setup dosyalarını indirmeniz gerekecektir. Daha sonra, standart program kurulumuyla ilgili olan aşamaları geçerek, EaseUS Veri Kurtarma Programı kurulumunu bilgisayarınıza tamamlamanız gerekecektir. Ana sayfada yer alan Free Download bölümü, işinizi görecektir.

Silinen Verileri Kurtarma Adımları

Programı kurduktan sonra, çalıştırmanızla birlikte karşınıza bilgisayarınızda o anda takılı veya dahili olan bütün sürücü ve diskleri göreceksiniz. Hangisinden dosyalarınız ve verileriniz silindi ise; onu seçerek TARA bölümüne tıklamanız ve tarama işlemini bu şekilde başlatmanız gerekecektir.

Tarama işlemi başlayınca, sol alt tarafta bir sayaç belirecektir. Bu bölümde, sizlere tahmini olarak ne kadar süre sonra kaybolan dosyalarınızın bulunacağı bilgisi verilecektir. Genel olarak yeni disklerde kısa sürerken; daha çok ne kadar büyük ve fazla dosya sildiğinizle alakalı bir süreyle karşılaşacaksınız. Zaten program Türkçe dil desteği ile geldiği için kullanırken sorun yaşamazsınız.

Tarama işlemi sonlandığı zaman ise; ekrana şimdiye kadar silmiş olduğunuz bütün dosyalar sıralanacaktır. Bu sıralamaya bakarak, karşınıza çıkan dosyaları kurtarabilmek için, kutucukları işaretleyerek KURTAR seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Toplamda ücretsiz 2 GB hakka sahip olduğunuzu unutmadan, gerekli olan fazla alana da Pro sürümüyle ulaşabilirsiniz.

Son olarak kurtarma işlemi sonucunda, dosyalarınızı sildiğiniz yerde bulabilirsiniz. Ayrıca 2 GB’ta kadar dosya kurtarma hakkına sahip olmak için, EaseUS veri kurtarma programını sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız yeterli olacaktır.