Kapat
elon musk
Havacılık 0

Roketle şehirler arası yolculuk mümkün mü?

SpaceX’in CEO’su Elon Musk her geçen gün farklı projeleriyle karşımıza çıkarak hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Günümüzde en hızlı yolculuk biçimi tartışmasız şekilde uçaklar. Peki onlardan daha hızlı bir seyahat biçimi mümkün mü? Elon Musk’a göre mümkün!

Uzay roketi geliştirme konusunda büyük tecrübe kazanan Musk saatte 28 bin km hızlara ulaşan roketlerle dünyanın herhangi iki noktasında ki mesafeyi 1 saatin altına indirmeyi amaçlıyor. Su yüzeyinde ki bir platformdan kalkıp yine ulaştığınız yerde ki bir platforma iniş yaparak seyahatinizi gerçekleştiriyorsunuz. Görünüşe göre bu proje ile İstanbul’dan New York’a seyahat süresi 12 saatten 30 dakikaya iniyor.

Çılgın projeleri ile dünya teknolojisini ileriye taşıyan Musk’ın bu projesi gerçekten inanılmaz ve daha inanılmaz kılan tarafı ise bu yolculuğun ekonomik bedelinin klasik uçak seyahatleriyle aynı olması.

Elon Musk’ın kendi instagram hesabından paylaştığı aşağıda ki video da sistemin detaylarını görebilirsiniz.

 

BİNLERCE ABONE ARASINA KATIL

En kaliteli, en geçerli, en iyi mühendislik bilgilerini abone olarak, takipte kalarak öğrenebilirsin!

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Hata oluştu.

MalzemeBilimi.Net'te yazar olarak siz de para kazanabilirsiniz! Yazar olmak için tıklayın!

Muhammet Ayçiçek

Muhammet Ayçiçek

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunuyum. Özel bir şirkette üretim/kalite mühendisliği yapmaktayım. Mühendislik-Bilim-Teknoloji hakkında birikim ve araştırmalarımı buradan yeni mühendis adaylarıyla ve merak duyan herkesle elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir