Protan Müşteri Memnuniyetini En Üst Düzeyde Sağlamayı Hedefliyor

Günümüzde inşa edilen yapıların tamamında izolasyon uygulamalarına üst düzeyde önem verilmekte olup bu artık bir zorunluluk olarak kabul edilmelidir. Çünkü yapıların uzun süreler boyunca konforlu ve dayanıklı bir şekilde varlıklarını sürdürebilmesinin yolu iç, dış, temel ve çatılardan su almamasından geçmektedir. Binaların uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını en çok etkileyen faktörlerden biri olan su eğer yapılara sızarsa gövde ve taşıyıcı kısımlarda yer alan donatıların korozyona uğramasına, yük kapasitesinin azalmasına neden olabilir. Binaların ana taşıyıcı sistemlerinde bu tür nedenlere bağlı olarak meydana gelen bozulmalar deprem gibi doğal olaylar sonucunda binalarda çatlak ve kırık oluşması riskini artırır. Ayrıca suyun yapılara sızması, yapılarda insan sağlığı açısından tehlike arz edebilecek mantar, küf ve diğer organik maddelerin oluşmasına neden olabilir. Tüm bu noktalar değerlendirildiğinde binanın temelinden çatısına kadar olan tüm yapı elemanlarını kapsayacak etkin izolasyon uygulamalarının yapılması son derece önemli bir konu olarak ön plana çıkmaktadır.

Kullanım Alanına Uygun Membran Seçilmesi İzolasyonun Performansını Artırır

Protan Turkey her türlü binanın temel yalıtımından çatı yalıtımına kadar kullanılabilecek özellikte malzemeler olan su yalıtım membranları üretir. Temel yalıtımlarında kullanılan PVC membran donatısız, UV dayanımsız, yumuşak, homojen ve sıcak hava kaynağı kullanılarak birleştirilebilen bir su yalıtım membranıdır. Protan kalitesi ve güvencesi ile üretilen Protan BA, BAT, TML ve GEOS membran ürünleri geniş çeşitliliğe sahip kullanım alanlarında sundukları yüksek performans dolayısıyla sıklıkla tercih edilirler.

Protan BA ve Protan BA-T membran ürünleri her tür yapının temel bohçalama ve üstü kapanan su yalıtımı detaylarında kullanılabilmektedir. Dayanımsız ve donatısız yumuşak bir PVC membran olan Protan BA birleştirilirken sıcak hava kaynağı kullanılır. Protan BA’nın kullanım alanları arasında her türlü yapıdaki üstü kapanan, balastlı çatılar, UV’den korunumu sağlanmış ve üstü kapanan balkon, teras gibi detaylar, bahçe teraslar ve temel perde uygulamaları yer alır. Bununla birlikte direkt güneş ışınlarına dayanımsız olması nedeniyle Protan BA, üzeri kapanacak uygulamalarda kullanılmalıdır. Yine yağ ve solventlerin arar vermesi riski nedeniyle sert polisten köpükten mamul ısı yalıtım malzemeleriyle temas etmemesine özen gösterilmelidir. Gerekli durumlarda arada ayırıcı bir tabaka kullanımı tercih edilmelidir. 

Protan BA-T açık renkli sinyal tabakalı esnek PVC’den imal edilmiş bir geomembran olma özelliğine sahiptir. Her tür metro, tünel uygulamasında, yeraltı yapılarının izolasyonunda, depolama ve beton koruma sistemlerinde kullanılması mümkündür. 

Protan Ürün Çeşitliliğini Artırmaya Devam Ediyor

Protan Turkey tarafından üretilen sentetik membranlar olan PVC ile FPO/TPO yapıları gereği ısıl işlemden geçirilerek yeniden kullanılabilirler. Termoset türü malzeme olan EPDM ise üretimlerinin ardından herhangi bir işlemden geçirilip yeniden kullanılabilen bir ürün değildir. 

Protan SE PVC membran ürünleri güneş ışınlarına ve atmosfer koşullarına karşı dayanıklıdırlar. Sıcak hava kaynağı ile birleştirilen polyester taşıyıcılı PVC membran ürünleri üst düzey yalıtımın sağlanabilmesi için beton çatılarda, hafif metal çatılarda ve bahçe teras çatılarda kullanılabilirler.

Protan SE PVC membranlar gibi güneş ışınlarına ve atmosfer koşullarına dayanıklılıkları ile ön plana çıkan diğer bir ürün Protan EX PVC membranlardır. Geotekstil keçe laminasyonlu Protan EX membranlar panel üretiminde, dere ve parapet yalıtımlarında, hafif metal çatılarda ve renovasyon uygulamalarında kullanılabilir. 

Protan BA ve Protan BAT her tür yapının temel bohçalamasında ve üstü kapanan su yalıtım detayları olarak kullanılabilen PVC membran ürünleridir. UV dayanımsız, taşıyıcısız homojen ya da sinyal tabakalı olan ürünler sayesinde oldukça etkili yalıtım uygulamaları yapılması mümkündür. 

Protan Flexiground T Protan TG PVC membranlar; yapay göletlerde, su toplama havuzlarında, çatı parapetlerinde, su kanallarında kısacası UV’e açık alanlarda uygulanacak olan su yalıtımında kullanılabilen ürünlerdir. Aynı zamanda gölet membranı olarak da adlandırılırlar. 

Protan Aqua Blue PVC membran ürünleri kapalı içme suyunun yanı sıra yangın ve kullanım suyu depolarının yalıtımında da kullanılabilir. Protan Aqua Blue PVC membranın yüzeyinde bakteri gelişimini engelleme özelliğine sahip antibakteriyel bir katkı yer alır.

TPO membran ürünleri düşük hızla ve düşük sıcaklıkta kaynaklanabilme özelliğine sahiptirler. Kaynaklanması esnasında duman salınımı olmamasının nedeni kimyasal analizinde toksik hammaddeler bulunmamasıdır. TPO membran çevre dostu bir malzeme olmasının yanı sıra çatıdaki iklim koşullarına uygunluğu nedeniyle de sıklıkla kullanılan bir yalıtım malzemesidir.