Para Kazandıran Oyunlar ile Nasıl Kazanılıyor?

Günümüzde gerçek para kazandıran oyunların sayısı bir hayli artmıştır. Üstelik sadece telefonda değil bilgisayarda da para kazandıran oyunlar bulabilmek ve buradan gelir elde edebilmek mümkündür.

Oyunların kalitesine ve getirisine göre onlara olan talep de artış ya da azalış eğilimine girmektedir. Para kazandıran oyunlardan bazıları kullanıcılar için ciddi gelir kapısı oluştururken bazıları ise sadece kişiye sadece cep harçlığı bırakmakta ve onların keyifli zaman geçirmelerine neden olmaktadır.

Bu yazımızda sizlere hem para hem de coin kazandıran oyunlardan bahsederek sınıflandırmalarını da bu doğrultuda yapacağız. Sizler için oynarken hem keyif alacağınız hem de para kazanacağınız bir liste derledik.

Coin Kazandıran Oyunlar Hangileridir?

Star Atlas

Bu platform hem coin kazandıran oyunlar hem de para kazandıran oyunlar kategorisine girmektedir. 2620 yılında geçen ve 3 büyük tarafın galaksiyi kontrol etmek için birbirleriyle giriştiği mücadelenin anlatıldığı bu oyunda Solana blok zinciri inşa edebilmek mümkündür.

Coin kazandıran oyunlar listesinde hızla üst sıralara tırmanan Star Atlas ile evrende yakın zamanda NFT oluşturmak da mümkün olacaktır. coin kazandıran oyunlar arasında sivrilmeyi başarmış Star Atlas’ta ana coinin Solana olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Decantraland

Coin kazandıran oyunlar listesinde oldukça popüler bir diğer uygulama da Decantraland’dır. Metaserve projeleri arasında oldukça popüler coin kazandıran oyunlardan biri olan Decantraland, toplamda 90.601 parsel araziden oluşan 3D gerçeklik platformunda geçmektedir.

Oyun içindeki NFT’ler Etherium blok zincirine dayanan Mana adlı kripto para birimi ile satın alınabilmekte ve satılabilmektedir. Oyunda arazi satarak para kazananların sayısı oldukça fazladır. Decantraland’ı coin kazandıran oyunlar listesinde oldukça önemli bir noktada konumlandıran ise karakterin, arazilerin, kıyafetlerin ve her türlü NFT’nin satılarak paraya çevrilebiliyor olmasıdır.

Second Life

2003 yılında piyasaya sürülen Second Life, internet tabanlı para kazandıran oyunlar listesinde ilk sıradadır. Yaklaşık 2 milyon kullanıcısı bulunan bu oyunda yapmanız gereken şey kendinize bir avatar seçerek verilen görevleri yapmaya başlamaktır.

Second Life, coin kazandıran oyunların aksine gerçek ve nakit para kazandıran bir oluşum olarak dikkat çekmektedir. Para kazandıran oyunlar arasında bir hayli popüler olan Second Life’ı oynayanların genellikle oyun içerisinde Linden doları kullandıkları bilinmektedir.

PUBG

Dünyayı kasıp kavuran ve ardarda indirilme rekorları kıran PUBG, özellikle 2022 yılında en çok para kazandıran oyunlar arasında zirveye oynamayı başarmış durumdadır. Oyunun sağlam grafikleri ve kurgusu ona olan talebi her geçen gün arttırmıştır.

Hal böyle olunca PUBG’de level kasanlar yayın açarak, hesaplarını satarak ya da farklı birçok yolla gelir elde etme eğilimine girmişlerdir. Oyunda karakterinizi güçlendirerek Twitch yayınları açabilir ve hayran kitlenizden bağış toplayabilirsiniz.

PUBG’de karakterlerin çeşitli forumlarda satılıyor oluşu aynı zamanda onu en çok para kazandıran oyunlar listesinde üst sıralara taşımaktadır.

Dota 2

En çok para kazandıran oyunlar listemizde Dota 2 de oldukça önemli bir yer tutuyor. Dünyadaki çok oyunculu en popüler oyunlardan biri olan Dota 2, 100’den fazla karakteri bünyesinde barındırmaktadır.

Coin kazandıran oyunlara göre farkı ise ciddi anlamda gelir elde etmeye imkân vermesidir. Oyun içerisinde satılan eşyaların fiyatları 5 ABD dolarından başlayarak 200 ABD dolarına kadar çıkabilmektedir.

Burada ilk koşul ise en yüksek eloya sahip olduğunuz anda özel turnuvalara katılmanızdır. Akabinde Dota 2, sizin için para kazandıran oyunlar arasında girecektir.

Rocket League

Para kazandıran oyunlar listemizin son sırasında Rocket League adlı araba oyunu yer alıyor. Fütirist stadyumlarda çılgın araçlarla yarışlar yapılan bu oyunda Steam pazar üzerinden satış yapabilmek mümkündür. Bu oyun da tıpkı PUBG gibi, coin kazandıran oyunlardan çok daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi için www.trendpara.net sitesini takip edebilirsiniz.