Opel Corsa özellikleri ve teknik detayları (2021 model)

2021 model Opel Corsa özellikleri

2021 model Opel Corsa özellikleri ve teknik detaylarıyla birlikte müşterilerin karşısına çıkıyor. Yeni model oldukça sportif ve modern.

Alman otomobil marka Opel, her yıl çıkardığı yeni modeller ile birlikte müşterilerini etkilemeye, sürücülerin ilgisini çekmeye çalışıyor. Bu yıl Opel Corsa ailesinin yeni modelini çıkaran şirket, yeni modele pek çok özellik ekledi, daha yeni bir tasarım ile müşterilerin karşısına çıktı.

2021 model Opel Corsa özellikleri ile birlikte açıklandı

Aracın dış tasarımını incelediğimizde önceki modellere göre daha sportif ve daha modern oluşu dikkatlerden kaçmıyor. Kaliteli jantlar, arka kısmın muazzam tasarımı, harika tavan renkleri ve daha birçok tasarım kullanıcıların ilgisini çekiyor. Aracı almak isteyen kullanıcılar yalnızca tek tip araçtan faydalanmıyor. Bunun yanı sıra bazı seçenekler müşteriye sunuluyor. Örnek vermek gerekirse müşteriler siyah tavan yerine panoramik cam tavan seçeneğini tercih edebiliyor.

2021 model Opel Corsa özellikleri

Kaliteli dış ve iç tasarımının yanı sıra aracın güvenlik özellikleri de araç içerisindeki kişileri korumayı hedefliyor. Opel Corsa’da yer alan özelliklerden birisi şerit koruma sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde eğer sürücü şeritin dışına çıkarsa yapay zeka direksiyona müdahale ediyor ve şeriti takip etmeye başlıyor. Bunun yanı sıra sürücüyü uyaran bir sistem dahi bulunuyor. Araç içerisinde yer alan bir diğer güvenlik sistemi frenleme sistemi olmakta. Bu sistem sayesinde aracın önüne bir yaya veya araç çıkarsa araç otomatik olarak frenleme işlemi yapıyor. Bunun yanı sıra takip mesafesini koruyan bir sistem de araç içerisinde yer alıyor.

2021 model Opel Corsa özellikleri arasında pek çok fonksiyonel özellikler de bulunuyor. Bunlardan birisi koltukların ısıtmalı olması. Özellikle kış aylarında geceleri soğuk geçtiğinde sabah koltuklar buz gibi olabilir. Bu durumda koltuk ısıtma çok işe yarayacaktır. Opel Corsa’da yer alan diğer özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse çok fonksiyonlu direksiyon, anahtarsız motor çalıştırma, 180 derece panoramik görüş kamerası, iklim kontrollü klima ve multimedya paneli olarak açıklanabilir.