Online İngilizce Kursunun Avantajları

Günümüzün en gerekli becerilerinden biri İngilizce. Bunun farkında olan her yetişkin İngilizcesini geliştirmeye çalışıyor, ebeveynler ise çocuklarının bu dili çok daha küçük yaşlardan itibaren öğrenmelerini istiyor.

İnternetin yaygınlaşmasıyla bilgi akışı geçmiş çağlara göre çok daha hızlı. Artık yurt dışındaki iş ve eğitim fırsatlarına erişmek daha kolay. İşte bu nedenle, İngilizce günümüzün en gerekli becerilerinden biri. Globalleşen dünyayla daha çok bağlantılı olmak ve kendimizi geliştirmek istiyorsak, İngilizce mutlaka öğrenmemiz gereken bir dil.

Peki, İngilizce öğrenmek için en etkili yöntemler nelerdir? İnsanlar çoğunlukla İngilizcenin tıpkı okula gider gibi geleneksel kurslarda öğrenildiğini düşünür; ama gelişen internet teknolojileri bu dili öğrenmek isteyenler için çok daha pratik bir çözüm sunuyor: Online İngilizce kursları. 

Online İngilizce Kursu Neden Daha Avantajlı?

Online İngilizce kurslarını geleneksel yöntemlerden ayıran nedir? Online İngilizce kursunun avantajları daha mı fazla? Evet, İngilizce öğrenmek için gerekli tüm faktörlere baktığımızda, online İngilizce kursunun avantajlarıyla öne çıktığını görüyoruz. Şimdi maddeler şeklinde online İngilizce kursunun avantajlarına göz atalım. 

Esnek Çalışma Programıyla Kendi Hızınızda İlerlersiniz

Online İngilizce kursu size istediğiniz zamanlarda çalışma olanağı sunar. Malum, kimimizin çok yoğun bir iş ya da eğitim hayatı var. Bu yoğunluk arasında geleneksel İngilizce kurslarının rutin ders programlarına uymak çok zor. 

Online İngilizce kursunun avantajları arasında belki de en iyi olan, size esneklik sunuyor olması. İngilizce eğitmenlerinin 7/24 ulaşılabilir olduğu, ders çalışma rutinlerinizi tamamen sizin belirlediğiniz online kurslarda istediğiniz zaman İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. İster gün içinde molalarda ister akşam yemeğini yedikten sonra ister gece yatmadan önce… Tatilde, seyahat sırasında veya konforlu ev ortamında…

İnternetin olduğu her yerde online İngilizce kursunun avantajından yararlanabilir, kendi ders çalışma programınızı oluşturarak en hızlı şekilde bu dili öğrenebilirsiniz. 

Yollarda Zaman Harcamazsınız

Büyükşehirlerde trafik büyük bir sorun. Yoğun hayat temposu arasında bir de geleneksel kurs binalara gitmek oldukça sıkıcı bir durum. Trafik yoğunlaşabilir, hava şartları kötüleşebilir ya da yorgun geçen bir günün ardından kalabalık insanların arasından kurs binasına ulaşmaya çalışmak insana zor gelebilir. Tüm bu durumlar, öğrenme motivasyonunu düşürür. Halbuki İngilizceyi en kolay ve hızlı şekilde öğrenmek için tamamen odaklanmalı ve yüksek motivasyona sahip olmalısınız. 

Daha Fazla Ders İçeriğine Ulaşırsınız

Bilgisayarlarımız veya mobil akıllı cihazlarımız (telefon ve tablet gibi), artık en büyük kütüphanelerimiz konumunda. Çünkü bilgiye ulaşmak için tek bir arama yapmak yetiyor. Üstelik bir kütüphaneye asla sığmayacak büyüklükte bilgi birikimini bilgisayarlarımız aracılığıyla depolayabiliyoruz.

Online İngilizce kursunun avantajlarından biri de geleneksel kurslarda verilen standart eğitim materyallerinden çok fazlasını sunuyor olmaları. Yani bir İngilizce çalışma kitabında yer alan bilgilerin çok daha fazlasına online İngilizce kurslarında erişebilirsiniz. 

Çok Daha Uygun Fiyatlarla İngilizce Öğrenirsiniz

Aylık bazda hesaplayınca, online İngilizce kurslarının geleneksel kurslardan daha avantajlı olduğu görülüyor. Geleneksel kurslarda ulaşım için de bir miktar harcama yapmış olacaksınız. Ayrıca dışarıda gereksiz para harcama olasılığınız da artacaktır. Online İngilizce kurslarında diğer masraflardan kurtulmanın yanı sıra daha uygun fiyatlarla İngilizce öğrenebilirsiniz. 

En İyi Online İngilizce Kursu Hangisi?

Online İngilizce kursunun öne çıkan avantajlarından bahsettik. Peki, hangi online İngilizce kursunu seçmeli? Bu noktada dünya genelinde 1,5 milyondan fazla kişinin İngilizce eğitimi için seçtiği online kurs Open English geniş müfredatı ve olanaklarıyla öne çıkıyor. 

Open English’te Ana Dili İngilizce Olan Eğitmenlerle 7/24 İngilizce Öğrenebilirsiniz

Online İngilizce kursu Open English’in avantajları muadillerine oranla çok fazla. Öncelikle burada 2000’den fazla ana dili İngilizce olan TEFL/TESOL sertifikalı eğitmen 7/24 canlı dersler ve konuşma sınıfları düzenliyor. Ortalama 15 kişiden oluşan bu sınıflarda İngilizce dil bilginizi geliştirirken konuşma pratiği yapabiliyorsunuz. Ayrıca kendi başınıza İngilizce çalışmak isterseniz, kurs içeriğine dahil olan 8 seviyeden oluşan CEFR temelli interaktif ders içeriklerinden istediğiniz zaman sınırsız şekilde yararlanabilirsiniz.

Open English 8 seviyenin her biri için ayrı sertifika sağlıyor. Yani her yeni bir seviyede Open English sertifikası alarak İngilizcenizin geliştiğini belgelendiriyorsunuz. Bunun yanı sıra tüm müfredatı tamamladığınız zaman, normalde ücretli olan Cambridge Linguaskill İngilizce yeterlilik sınavına ücretsiz giriş hakkı kazanıyorsunuz. 

Open English online İngilizce kursunun avantajları sadece bunlar değil. Kurs, İngilizceyi adeta bir yaşam biçimine dönüştürerek bu dili kolayca öğrenmenizi sağlıyor. 

  • Kurs paketlerine dahil olarak gelen telaffuz aracıyla konuşmanızı kaydederek hatalarınızı görebilir, İngilizce telaffuzunuzu mükemmelleştirebilirsiniz.
  • Düzeltmen ve çevirmen uygulamalarıyla İngilizce metinlerde kurstan 7/24 destek alabilirsiniz.
  • Kurs içeriğine ayrıca dört dilde çevirmen dahil. Bu uygulamayı kullanarak metinleri diğer dillere çevirebiliyorsunuz.
  • Kurs içeriğine Oxford sözlük de dahil. Bu sözlük sayesinde kelimelerin İngilizce anlamlarını en doğru kaynaktan öğrenebiliyorsunuz.
  • Open English’te hızlandırılmış mesleki İngilizce ders içerikleri de var. Bu derslerde kariyerinize uygun jargonu hızlıca öğrenebiliyorsunuz.
  • IELTS, TOEFL ve TOEIC gibi uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarına çalışmak için en iyi online kurs konusunda da Open English öne çıkıyor. Çünkü kursun içerisinde bu sınavlara yoğunlaşan hazırlık programları var. Bu programlarda gerçek sınav deneyimini bire bir yaşayarak sınava hazırlanabiliyor ve eksiklerinizi kapatabiliyorsunuz.