Meme Büyütme Ameliyatı Kullanılan Teknolojiler Sayesinde Konforlu Bir Süreç Vadediyor

Meme büyütme ameliyatı yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de memeleri istediklerinden daha küçük boyutta olan kadınlar arasında oldukça popülerdir. Meme büyütme estetiği ameliyatı tıp alanında yaşanan gelişmeler sonucunda günümüzde son derece kolay bir şekilde uygulanabilmekte, hastalar hem operasyon hem iyileşme sürecini konforlu bir şekilde geçirebilmektedir.

Meme büyütme estetiği genellikle meme ölçüleri vücutlarına oranla daha küçük olan kadınlar tarafından tercih edilir. Memelerin küçük olması doğuştan gelen bir durum olabildiği gibi hamilelik ve emzirme süreçlerine bağlı olarak yaşanan hacim kaybından da kaynaklanabilir. Buna ek olarak eğer memeler arasında asimetrik bir görünüm varsa bu sorun da meme büyütme estetiği ameliyatı ile çözümlenebilir. Meme büyütme estetiği herhangi bir tıbbi zorunluluğun bulunduğu durumlar haricinde gelişme çağı tamamlanmış olan 18 yaşının üzerindeki kişilere uygulanır. 

Meme Büyütme Ameliyatı Tekniği Kişi Özelinde Belirlenir

Meme büyütme estetiği ameliyatlarında açılan 4-5 mm’lik kesilerden hasta özelinde belirlenen boyutlardaki silikon protezler göğüs kafesinin önünde bulunan kasın ya da meme dokusunun altına yerleştirilir. Meme büyütme estetiği ameliyatlarında genellikle göğüs altı kesisi tercih edilir. Bu yöntemin avantajı yapılan kesinin göğüs altında görünmeyen bir yerde kalmasıdır. Meme büyütme estetiği operasyonlarında meme başı çevresinden de giriş yapılabilir. Meme başının çevresinde bulunan ve areola olarak da bilinen dokunun çok geniş olduğu durumlarda bu alanın küçültülmesi hasta açısından avantajlı bir durum olabilir.

Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hasta ve doktor arasında detaylı bir görüşme yapılmalı ve muayene süreci titizlikle tamamlanmalıdır. Uygulanacak olan operasyonun detayları hasta özelinde kişinin anatomik yapısı, deri elastikiyeti ve buna benzer faktörler değerlendirilerek belirlenir. 

Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında kullanılacak olan silikon protezin ve hastanın operasyon sonucu sahip olacağı göğüslerin boyutları hastanın göğüs kafesinin genişliği göz önünde bulundurularak kararlaştırılır. Bunun için operasyondan önce hastanın meme dokusunun bittiği alt noktadan göğüs kafesinin çapı ölçümlenerek hastanın mevcutta kullanmakta olduğu sütyenin bedeni belirlenir. Daha sonra hastanın göğüs ucundan geçecek şekilde bir çap ölçümü daha yapılarak iki ölçüm arasındaki farktan memenin kap ölçüsü çıkarılır. Meme büyütme estetiği ameliyatında kap genişliğinin büyütülmesi sağlanır.

Meme büyütme estetiği operasyonlarında kullanılan protezler içerik, boyut, yüzey ve şekil gibi bazı sınıflandırmalar dahilindedir. Silikon protezlerin içerikleri koheziv silikon jelden, serum fizyolojikten bazı durumlarda ise her ikisinin kombinasyonundan oluşabilir. Silikon protezleri dış çeperleri içeriğinde kullanılan malzemeden bağımsız olarak silikon materyalden yapılır. Şekillerine göre ise silikon protezler yuvarlak ve damla olarak üretilirler. Meme büyütme estetiğinde çoğunlukla yuvarlak protezler tercih edilir. Bunun nedeni yuvarlak protezlerin dekolte bölgesi de denilen göğsün üst kısmını daha iyi doldurmasıdır. Alt kısımları daha dolgun olan damla protezler alt polde daha doğal bir görünüm elde edilmesi amacına yönelik olarak kullanılırlar.  Dış yüzeylerine göre silikon protez sınıflandırması ise yüzeyin düz ya da pürtüklü oluşuna göre yapılır. 

Meme büyütme estetiği ameliyatının alanında uzman hekimler tarafından yapılması, silikon protezin uygun ve doğru şekilde yerleştirilmesi durumunda herhangi bir rahatsılık oluşması, süt kanallarında sorun yaşanması söz konusu değildir. Bu nedenle meme büyütme estetiği ameliyatı kadınların emzirme fonksiyonlarında kayba neden olmaz.

Op.Dr. Evren İşçi Kliniği kanıtlanmış başarısı nedeni ile meme büyütme operasyonu geçirmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.. Uzman ekibi ile Op.Dr.Evren İşçi Kliniği her hastaya özel çözümler üretirken hastaların vücut yapıları ile en uyumlu sonucun alınmasını hedefler.

Meme Küçültme Estetiği Sağlık İçin Bir Gereklilik Olabilir

Memelerinin normal kabul edilenden ya da vücudun kalanı ile uyumlu olandan daha büyük veya sarkık olması kadınların fiziksel ve psikolojik birtakım rahatsızlıklar yaşamasına neden olabilir. Bu durumdan dolayı bel, baş, sırt, boyun bölgelerinde ağrıları olan kadınların hayat kaliteleri ciddi ölçüde zedelenebilir. Aynı zamanda memelerin alt bölgesinde dermatite bağlı kaşıntı ve kötü koku oluşması ya da meme dokusunun fazlalığından dolayı sutyenlerin omuzlara baskı yapması gibi istenmeyen durumlar da görülebilir. 

Yağ, deri, bağ doku ve meme dokusundan oluşan meme bölgesindeki yağ komponenti kilodaki değişikliklerden ciddi şekilde etkilenir. Meme küçültme estetiği ameliyatı sırasında kullanılan tetikler hasta özeline belirlenir. Yaklaşık 1-3 saat aralığında tamamlanan meme küçültme estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Meme küçültme estetiği cerrahisi sırasında hastanın kas dokusunun korunmasına özen gösterilir.

Ameliyatın ardından birkaç gün hafif bir ağrı hissedilmesi olasıdır. Bu durumda basit ağrı kesicilerin kullanılması sorunu giderebilir. Hastanın operasyondan sonra istirahat etmesi ve en az 4 hafta süreyle kolunu zorlayacak hareketlerden kaçınması, ağır kaldırmaması, itme ve çekme gibi zorlayıcı hareketleri yapmaması gerekir. Ameliyattan sonra hissedilebilecek olan ağrının azaltılması ve memenin şekillendirilmesinin sağlanması için doktorun belirttiği süre boyunca sporcu sütyeni kullanılması önerilir.

Detaylı bilgi almak için : https://drevrenisci.com/