Kumpas Ürünleri

Kumpas ürünleri günümüzde sanayi sektöründeki yerini korumaktadır. indusmarkt ürünlerin çeşitli ölçümlerini sağlamasıyla bilinmektedir. Bu ölçümler, ürün satın alınırken ya da üretim aşamasında doğru ölçünün kullanılması açısından önem taşır. Bu ürünlerle cıvata, boru, plaka, rulman gibi malzemelerinin ölçümünü yapmak mümkündür. Genişlik ve derinlik değerinin ölçülmesi noktasında en çok tercih edilenlerdendir. Elbette ki kumpas ürünlerinin kullanımı esansında bazı temel noktalara dikkat etmek gerekir. Doğru ölçümün yapılabilmesi için hassas kullanım şarttır. Kumpas ürünleri; nemden, ezilmelerden ya da çarpmalardan korunmalıdır. Böylelikle ürünlerin daha uzun ömürlü olması sağlanabilmektedir. Kumpas ürünlerinin doğru ölçüm yapmamasına ya da bozulmasına yol açar. Kısa süreli de olsa arızalanmaların önüne geçmek için doğru kullanım önem taşır.

İndusmarkt Kumpas Çeşitleri –

Malzemeleri son derece hassas bir şekilde ölçen aletlere kumpas adı verilmektedir. Kumpaslar, malzemelerin; iç, dış ya da derinlik ölçümlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmektedir. İndusmarkt Tarafında kumpas model ve çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bu bağlamda hangi kumpas ürününün hangi göreve hizmet ettiği bilinmelidir. Çünkü her malzeme, kullanım alanı ve işlevine göre farklı alanlarda faaliyet göstermektedir. Kumpaslar da görevleri ve kullanım alanları bakımından çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. İlk olarak kumpaslar, yapıları bakımından farklı alanlara ayrılmaktadır. Bu  alanlarda dijital ve mekanik kumpaslar kendilerini göstermektedir. Bu kumpas çeşitleri yapıları bakımından sınıflara ayrılmaktadır. Diğer yandan hassasiyetli kumpaslar mevcuttur. Bunlar; 0,1 mm, 0,05 mm, 0,02 mm hassasiyetli kumpaslar olmak üzere üçe ayrılır. Bu tür kumpaslar ölçüm hassasiyetine sahip ürünlerdir. Ölçü bakımından bakıldığında ise metrik ve inç kumpaslar kendini göstermektedir. Bu ürünlerse ölçü birimi açısından farklı dallara ayrılmıştır.

Kumpas Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı amaçlara hizmet eden kumpas malzemelerine indusmarkt.com sayfasından ulaşmak mümkündür. Yalnız ilk etapta kumpas kullanımı hakkında gerekli bilgiyi edinmekte fayda vardır. Üzerinde durulacak birtakım noktalar sonrasında kumpas kullanımı uzun ömürlü ve kolay olacaktır. Kumpas kullanımında uyulması gereken altın kurallar şunlardır;

  • Ölçüm yapılacak yüzeyde kir, yağ tabakası çapak olmamalıdır. Tam olarak temizlenmiş olmalıdır,
  • Işık olan ortamlarda bulundurulmalıdır.

Kumpas ürünleri, bu doğrultuda kullanıldığında son derece faydalı ve dayanıklı malzemelerdir.