Köpek Kulübesinde Isı Yalıtım Teknolojisi

Evcil dostunuza oluşturulacak olan hem barınma hem de uyku alanı onun rahat etmesi için oldukça önemlidir. Minik dostunuzun kışın sert hava koşullarından korunmak için sığınabileceği sıcak bir köpek kulübesine ihtiyacı vardır. Dondurucu hava ve soğukta köpekler hipotermi tehlikesi altındadır. Dostunuz açık havadayken hava koşullarına karşı korumanın geleneksel yolu ahşap kulübedir. Ahşap köpek kulübesi, köpeğinize hava koşullarına dayanıklı bir barınak ve açıkta rahat bir sığınak sağlar. Köpeğinizin kış aylarında köpek kulübesinde güzel ve rahat kalmasını sağlayan en etkili yöntem ise ısı yalıtımlı köpek kulübesidir. Mandu’nun ısı yalıtım teknolojisi ile hazırladığı köpek kulübeleri, onların kışın sıcak yazın ise serin kalabilecekleri sağlıklı alanlar yaratır.

Neden Isı Yalıtımlı Köpek Kulübesi Tercih Etmelisiniz?

Evcil dostunuzun bakımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi de barınacağı kulübenin sıcaklığıdır. Isı yalıtımlı köpek kulübeleri, kulübenin içindeki ısı kaybını azaltarak ve sıcak iç sıcaklıklar ile soğuk dış sıcaklıklar arasında bir bariyer sağlayarak çalışır.  Bu kulübelerin small, medium, large ve xlarge olmak üzere dört farklı boyutu vardır. Bu ürünlerin bir bölümünde ahşap marin plywood malzeme kullanılmış bir bölümünde ise ithal çam ağacından faydalanılmıştır. Ahşap kulübeler mükemmel ısı yalıtımı sağladığı için en iyi arkadaşınızı kışın sıcak, yazın serin tutar. Marin plywood tekne yapımında kullanılan ve zorlu hava koşullarına maruz kalan tüm alanlarda tercih edilen bir malzemedir. Kurtlanmaz ve çürümez.

Yuvasının kışın +9 derece daha sıcak yazın ise -7 derece daha serin olmasını sağlar. Köpek kulübesinin cephesi sandviç sistem olduğu için dış cephe tamamen ahşap iç cephe ise yalıtımlıdır. Bunlara ek olarak ses yalıtımı da olduğu için dışarıdan gelen seslerden dolayı köpeğin rahatsız olmasını engeller.

Isı yalıtımlı köpek kulübesi çeşitlerinin kapı menteşelerinde MARİN kullanılmıştır. Bu tür kolay kolay deforme olmayan ve olumsuz hava şartlarından etkilenmeyen maddelerden oluşur.

Tamamen dönebilen tekerleklere sahip olduğu için taşıması da kolaydır. Yerden belirli bir yükseklikte olmasından dolayı ıslak zeminlerde dahi kulübe kuru kalır.  Ayrıca mamalar da yerden yüksekte olduğu için böcek gibi zararlı unsurlardan korunmuş olur.

Yazın açık kışın ise genellikle kapalı şekilde tercih edilen köpek kulübesi kapısı sayesinde minik dostunuz kötü hava koşullarından etkilenmez. Kulübede yer alan isimlik kısmını istediğiniz bir kalemle doldurabilirsiniz. Kutudan çıkan teçhizat sayesinde kulübenin kolay kurulumu mümkündür. Bunlara ek olarak kulübenin kapısında 3 işlevi olan kilit sistemi kullanılmıştır. 

Isı Yalıtımlı Köpek Kulübesinin Avantajları

Yalıtımlı kulübeler minik dostunuzu daha soğuk hava koşullarından korumak için ideal bir seçimdir. Isı yalıtımlı köpek kulübesi, köpeğiniz için ekstra bir koruma katmanı oluşturur ve daha soğuk havalarda bile onu sıcak ve rahat tutmaya yardımcı olur. Hem ağırlıkları daha hafif hem de geleneksel ahşaba göre temizlenmesi daha kolay olduğu için, termal köpek kulübelerinin taşınması daha hızlı ve bakımı daha kolaydır. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen dış yalıtımlı köpek kulübeleri, en iyi arkadaşınıza tüm yıl boyunca kullanılabilecek güvenli ve rahat bir yaşam alanı sağlar. Isı yalıtımı özelliği kulübenin her koşulda doğru sıcaklıkta olmasını sağladığı için, ortamın sıcak havalarda serin soğuk havalarda ise sıcak olmasına imkan verir. Isı yalıtımlı köpek kulübelerinin yapımında kullanılan ahşap yüksek kaliteli bir malzeme olduğu için oldukça dayanıklıdır. Ahşap köpek kulübeleri genellikle dışarıda oldukları için, hava koşullarına dayanabilmeleri ve evcil hayvanı içeride güvende tutabilmeleri önemlidir. Ayrıca termal malzemeler bozulmadığı, hastalıkları veya kötü kokuları saklamadığı için, ısı yalıtımlı kulübeler köpekler için çok hijyenik ve güvenlidir.

Aradığınız Ahşap Köpek Kulübesi Mandu’da

Evcil hayvanlar için birbirinden konforlu, dayanıklı, kullanışlı ürün çeşitlerine imza atan Mandu’da sevimli dostlarınızın tüm ihtiyacını karşılayacak küçük ve büyük köpek kulübesi seçeneklerinin yanı sıra köpek kulübesi ısıtıcı / kliması da mevcut. Ayrıca satın aldığınız kulübeye veranda çatısı ve tabanı ekleyerek onu tüm olumsuz şartlardan koruyabilmeniz mümkün. Patili dostunuzun mutluluğu ve sağlığı için hemen Mandu’yu ziyaret edebilirsiniz.