Kaydırmaz Bantlar Ne İşe Yarar?

Hem ev hem de iş yeri gibi alanlarda sıklıkla kullanılan kaydırmaz bantlar istenmeyen kazaların oluşmasını önlemede büyük öneme sahip. Özellikle kayarak kişilerin düşmesi, yara alması ya da daha farklı durumların yaşanmaması adına tercih edilen ürünlerden oluşur.

Bu tarz ürünler genellikle kaygan yüzeydeki halı, kilim ya da farklı örtüler artına yapıştırılabildiği gibi farklı kalınlıkları nedeniyle daha farklı alanlarda da tercih edilebilir. Ancak en sık kullanım alanı olarak merdivenleri görebiliriz.1- Kaydırmaz bantlar farklı ebatlarda üretilmekte ve farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Kaydırmaz Bant Neden Kullanılır?

İsminden de çok rahat anlaşılabileceği gibi kaydırmaz bantlar çok kaygan, ıslak ya da aşınmış yüzeylerde yaşanan sık kaymaları önlemede kullanılan ürünlerdir. Farklı ebatları ve renkleri bulunan bu bantlar özel olarak hazırlanıp üretilen ürünlerin arasında yer alır.

Hem ev hem de iş yeri gibi pek çok yerde kullanıma sunulan bantlar arasında en dikkat çekeni merdiven kaydırmaz bant diyebiliriz. Özellikle yüksek ve kaymaya çok müsait olan malzemelerden hazırlanan basamakların daha güvenli hale gelmesini sağlar. Bu sayede hızlı da inip çıksanız, ayağınızdaki ayakkabı çeşidi de farklı olma kesinlikle en ufak bir denge kaybının yaşanmasına sebep olmaz.

Kaydırmaz Bant Çeşitleri

Kaydırmaz bantlar birbirinden farklı renklerde üretilebilir. Ürünlerin seçiminde de genellikle kullanım alanına uyacak renklerin tercih edildiği görülür. Bir tarafı yapışkanlı olan ve yüzeye yapıştırıldığı anda sabitleme hissi vererek ayak kaymasını önleyen ürünler arasında yer alır.

Ebatları da birbirinden farklı olarak hazırlandığı için kaydırmaz bant fiyatları genellikle alınacak miktar ve kalınlık üzerinden hesaplanan ürünlerdir.

2- Kaydırmaz bant modelleri insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde yaşanabilen kazaların önüne geçilmesini sağlayabilir.

Kaydırmaz Bant Kullanımı İşe Yarıyor mu?

Genellikle merdivenlerde çok sık rastladığımız basamak kaydırmaz bant çeşitleri sayesinde kayan yüzeylerde oluşabilecek kazalar engellenebilir. Herhangi bir kayma yapmıyor dahi olsa ön önlem olarak alınabilen bu özel bant çeşitleri; genellikle insanların çok yoğun olduğu binalarda, çocuklu evlerde, yaşlıların bulunduğu binalarda ve daha pek çok alanda tercih edilebilir. Merdivenlerin kullanımı yoğun olduğu için de yüzey silinse, ıslansa hatta komple yıkanmış bile olsa ayakkabı tabanının kaymasını engeller.