Honda elektrikli araçlar hakkında bir açıklama yaptı

Honda elektrikli araçlar

Honda elektrikli araçlar hakkında bir açıklama paylaştı. Yaptığı açıklamada firma, elektrikli araçlara tam olarak geçeceği zamanı söyledi.

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından birisi olan Honda, elektrikli araçların yaygınlaşması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Elektrikli araçların hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok avantaj sürücüleri karşılıyor olacak. Elektrikli araçların sunacağı en büyük avantajlardan birisi diğer araç türlerine göre doğaya daha saygılı olması, diğeri ise yakıt verimliliği konusunda üst düzey bir performans sunuyor olması olarak yer alıyor.

Honda, gelişen teknoloji dünyasında yaptığı açıklamada otonom sürüş teknolojilerinden bahsetti, elektrikli araçlara ne zaman tam olarak geçiş yapacağı konusunda bir paylaşım yaptı.

Honda elektrikli araçlar

Honda elektrikli araçlar devrini başlatıyor

Şu anda halihazırda tamamen elektrikli araçlar üreten pek çok firma bulunuyor. Bu firmalardan birisi de Tesla Motors olarak yer alıyor. Tesla, ürettiği elektrikli araçlar ile birlikte sürücülerin doğaya daha saygılı olmasını sağlıyor, yakıt verimliliğini yüksek tutarak onların daha fazla yol gitmesinde etkili oluyor. Bilindiği üzere elektrikli araçlar yakıt verimliliği konusunda da oldukça önemli avantajlara sahip. Elektrik, benzinli veya dizel araçlara göre daha uygun fiyata yakıt sunarken aynı zamanda az yakıt ile daha fazla yol gitmek mümkün hale geliyor olacak.

Tesla’nın yanı sıra pek çok firma henüz tam olarak elektrikli araçlara geçiş yapmasa da bazı firmalar bu konuda ne zaman elektrikli araçlara geçiş yapacağını belirtiyor. Bunun yanı sıra ülkeler de bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin bazı ülkeler elektrikli araçlar dışındaki araçları karbon yayılımından ötürü yasaklamak için adım atmaya başlıyor. Gelecekte elektrikli araçlar dışında yer alan benzinli, dizel ve hibrit araçların kullanımı gittikçe azalabilir.

Honda elektrikli araçlar konusunda yaptığı açıklamada elektrikli araçlara ne zaman tam olarak geçeceğinden bahsetti. Firmanın hedefi 2040 olarak açıklandı. 2030 yılında %40’a çıkmayı hedefleyen firma 2035 yılında %80, 2040 yılında %100 elektrikli araç üretimine geçmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra otonom sürüş sistemleri ve daha güvenli sürüşe de odaklanan Honda, bu konuda da çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.