Havalı Hasta Yatağı Nasıl Çalışır?

Tüm günün yorgunluğunu kişi yatarak ve dinlenerek vücudundan atmaktadır. Özellikle sağlığın ilk şartı iyi bir dinlenme ve güzel bir uyku sağlamaktır. Bunlar olduğu takdir de kişi kendisini çok daha sağlıklı hissetmekte ve çok daha mutlu bir gün geçirmektedir.

Yatak ve Mutluluk Arasındaki İlişki

Uzmanlar yaptığı araştırmalar sonucunda mutluluğun uyku ile bir bağı olduğunu ortaya çıkarmış durumdadır. Özellikle yatak seçimlerinde vücudun gereksinimleri göz önüne alınmalıdır. Bu bağlam da havalı hasta yatağı teknolojisi birçok etkiyi bulundurduğu için hastalar başta olmak üzere konfor arayan alıcılara da hitap etmektedir.

Neden Havalı Yatak Tercih Edilmeli

Yatak tercihi insanların günlük yoğunluk ve yorgunluğunu dindiren en büyük etkendir. Bu nedenle yatak alımında incelenmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Havalı yatak avantajları incelendiği takdir de kişilerin sağlığı açısından birçok olumlu sonuç elde edilmektedir. Havalı yataklar hasta yatağı özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda medikal yatak olarak da geçen havalı yatak teknolojisi felçli olan, yaşlılık durumundan dolayı yatağa bağlı olan ve yatarak uzun bir tedavi gereksinimi olan hastalar için tercih edilmektedir. Bu yatakların çeşitleri mevcuttur.

Hava yataklarının çeşitleri, boru tipi havalı yatak, baklava tipi havalı yatak, pozisyon veren havalı yatak, şeklinde olmaktadır. İnsanın vücut şekline göre rahatsızlık vermeyen, hareket kabiliyetine engel olmayan bir yapısı vardır. Bir motor yardımı veya insan nefesi ile şişirilen havalı yatakların alıcı kitlesi hastalar olduğu için anti bakteriyel olarak tasarlanmış durumdadır. Bunun yanında yatma ihtiyacı olan hastaları düşünerek silinebilir ve kolay temizlenebilir bir malzemeden yapılmıştır. Yatalak hastalar da sıklıkla görülen vücut yaralarının oluşumunu engellemektedir.

Hastada ki terleme durumunu hava alan bir mekanizmaya sahip olduğu için azaltmaktadır. Özellikle en çok tercih edilen Witra havalı yatak pozisyon değişikliği yapılması itibari ile hastanın maksimum rahatlığa ulaşmasını amaçlamaktadır. Havalı yataklar normal bir şiltenin üzerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca uzun elektrik kesintilerine karşı havalı yatağın şişliği 24 saat boyunca etkisini sürdürmektedir. Witra havalı yatağın verdiği en büyük garanti vücutta hasta yarası dediğimiz acılı ve sancılı yaraların oluşmasına engel olmasıdır. Bu nedenle başta sağlık problemi yaşayan bireylerin havalı yatak tercih etmesi gerekmektedir.