Hasta Karyolası Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösteriyor?

Bir hastanın uzun veya kısa süreli olan bedensel rahatsızlıklarında hasta yatağına ihtiyacı vardır. Gerek evde gerekse de hastanede bulunması gereken hasta karyolaları, hastaların bakımı ve tedavileri için çok önemlidir. Hasta kişilerin hastanede hem ameliyat süreçlerini hem de bakım ve evde bakım süreçlerini de kolaylaştıran hasta karyolalarına bu anlamda çok önem verilmektedir.

Hasta Karyolası Seçimi

Hasta karyolası seçimi öncelikle hastanın hastalığına bağlı olan süreyi ve yatakta geçireceği süreyi hesaplayarak bir seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde kısa süreli bir hastalık için hasta karyolası satın almak gerekmeyebilir. Kısa süreli hastalıklar için genellikle hasta karyolaları kiralanabilmektedir. Bu anlamda hasta karyolaları seçiminin ilk adımı hastalığın ve tedavinin süresini öğrenmektir. Böylece karyolayı satın mı almalısınız yoksa kiralamalı mısınız gibi sorulara daha kolay bir çözüm üretmenize yardımcı olur.

Daha sonra hastanın yaşı, kilosu ve boyu dikkate alınarak bir karyola seçimi yapılmalıdır. Sitemizde bulunan hasta karyolalarının çeşitli boy ve ölçülerde üretildiği belirtmek isterim. Dolayısı ile de yaşlı ve çocuk hastalar için ayrı karyola modellerine bakabilir ve istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı zamanda aşırı kilolu hastalar için de dikkat edilmesi gereken bir diğer konu karyolanın buna göre alınmış olmasıdır.

Sitemizde bulunan karyolaların birçoğu 200 kiloya kadar hastaları taşıyabilmektedir. Bu göze alındığında eğer 200 kilo üzeri hastanız var ise bunu bizimle iletişime geçerek ya da sitemizden aşırı kilolu hastalar için hasta karyolası modellerine bakarak dilediğiniz gibi bir hasta karyolası sipariş edebilirsiniz.

Hasta karyolaları seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da hastanın ve ona bakacak kişinin işini kolaylaştırabilecek bir hasta karyolası seçimi yapmaktır. Bu anlamda en çok tercih edilen modellerden olan kumandalı ve elektrikli hasta karyolası çeşitleri hem güvenli olmasından dolayı hem de kullanışlı olmasından dolayı bir hayli tercih edilen modellerden biridir. Hastanın rahatlıkla karyoladan indirilip kaldırılması için kumandalı ve elektrikli karyola seçimlerinizi sitemizden her bütçeye uygun fiyatlara göz atabilir ve istediğiniz modeldeki elektrikli hasta karyolasını tercih edebilirsiniz.

Hasta Karyolası Fiyatları Hangi Kıstaslara Göre Belirlenir?

Hasta karyolaları çeşitli model ve türde oldukları için fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Elektrikli ve elektriksiz olarak ikiye ayrılan hasta karyolaları modelleri arasında fiyat değişikliği mevcuttur. Motorlu hasta karyolaları hastaların, bakıcıların ve doktorların işini kolaylaştırdığı için bu anlamda en tercih edilen hasta karyolası çeşitleri arasına girmiştir. Motorlu hasta karyolaları da kendi içinde 5 kısma ayrıldığı için bu anlamda bir fiyat değişikliği söz konusudur.

Fiyatlar genellikle 1350 Türk Lirası ve 2750 Türk Lirası aralığında değiştiği için de aradaki fiyat farkının, motorlu hasta karyolasının modellerine göre ve özelliklerine göre değiştiğini söyleyebiliriz. Bu anlamda motorlu hasta karyolaları daha fazla tercih edilen modeller arasındadır. Çünkü hem hastanın diz ve boyun kısmını kumanda ile kontrol edebildiği için hem de daha basit ve daha güvenilir bir kullanım sağladığı için çoğu zaman en tercih edilen ve doktorlar tarafından da önerilen hasta karyolası modelleri arasında göstermektedir.

Motorlu ve Motorsuz Hasta Karyolaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Motorsuz hasta karyolaları manuel özellikle yani elle çalıştırılabilir özellikte olan hasta karyolalarıdır. Pek kullanışlı olmadıkları nedeni ile de hastalar ve hasta yakınları tarafından pek tercih edilmemektedir. Fakat motorlu hasta karyolaları, modele göre değişkenlik gösterdiği için kullananlar ve gerek hastane gerekse de ev ortamında herkese kolaylık sağladığı için en tercih edilen modeller olarak göze çarpmaktadır. Motorlu hasta karyolaları, kendi içinde kısımlara ve modellere ayrıldığı için de tercih edilmektedir.

Satışa sunulan motorlu hasta karyolaları; bir motorlu, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve en son olarak da dual motorlu olarak her hasta için ideal bakım hizmeti sunmaktadır. Bu anlamda; hastanın bütün ihtiyaçlarının kolayca karşılanabilmesi ve bakıcıların da daha kolay bir bakım süreci geçirmeleri için ideal ve özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda motorlu hasta karyolalarının pratik kullanımı kumanda ile birlikte de sağlanmaktadır. Ev ortamı ve hastane ortamında en çok kullanılan modellerden olan motorlu hasta karyolaları, bu anlamda büyük ilgi görmektedir.

Hasta Karyolalarının Özellikleri

Hasta karyolaları modeline göre çeşitli özellikler göstermektedir. Örneğin bazı hasta karyolalarında ahşap başlık bulunurken bazılarında daha farklı malzemeden bir başlık bulunabilmektedir. Sitemizde bulunan başlıklar genellikle ahşap olup; tabanca korkuluklar da çeşitli modellerde kendine yer bulmaktadır. Ayrıca uzun ve kısa süreli hasta tedavilerinde kullanılan motorlu hasta karyolalarında lazımlık çok aranan bir özelliktir. Bu tür karyola çeşitlerimiz de sitemizde bulunmaktadır. Aynı zamanda fiyatlarda da önemli bir faktör olarak görülen ortopedik lazer kesimli anti, sitemizde görebileceğiniz hasta karyolalarımızda önemli bir ihtiyaç olarak karşınıza çıkmaktadır. Bir diğer özellik olarak ise duba korkuluklu hasta karyolası çeşitlerimiz ve ABS başlıklı hasta karyolalarımız sizler için özel üretim olarak ve her yaşa her hasta türüne uyabilecek türdeki hasta karyolalarımız istediğiniz modelde sitemiz üzerinde sizleri beklemektedir.

Hareketli Olarak Karyola Yataklarının Set Fiyatı

Sitemiz üzerinden set olarak da verilen hareketli hasta karyola çeşitlerimiz de bulunmaktadır. Motorlu hasta karyolalarının hareketli hasta yataklarına göre daha kapsamlı ve daha kullanışlıdır. Bu anlamda en avantajlı modeller olarak bilinen üç motorlu hasta yatakları çeşitli ve pratik özellikleri sayesinde yüksekliğin ayarlanabilmesi özelliği gibi hastaları rahat ettirecek önemli ve en tercih edilen modellerden biridir. Bu konuda, kumandalı olan yataklar hem hastalar hem de bakıcılar açısından büyük önem taşımaktadır. Hastanelere et siparişi olarak verilen hareketli hasta yatakları hem doktorlar hem de hastane ve hastalar tarafından oldukça rahat, güvenli ve kullanışlı olan hasta karyolası çeşitlerindendir. 4 motorlu olarak bilinen hareketli hasta karyolaları ise bu anlamda en rahat özelliklere sahip hasta karyola çeşitlerinden biridir. Ağır hastaları daha da rahat ettirmesi için tasarlanan yataklarda birçok özellik bir arada mevcuttur. Sonuç olarak ise size vereceğimiz tavsiyelerde ise yüksek motorlu hasta karyolalarının tercih edilmesi hem hastalar, hem doktorlar hem de bakıcılar için daha doğru bir seçenek olduğu gözden çıkarılmamalıdır.

Sitemizde Bulunan Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Sitemiz üzerinden birçok hasta karyolası çeşidine ulaşabilirsiniz. Bu anlamda ulaşabileceğiniz motorlu ve motorsuz hasta karyolası çeşitleri her tür hasta ve tedaviye uyum sağlayacak şekilde üretilmiş olup en önemli özelliğinin ise hastalarınızın iyi bir şekilde rahat olanlarını sağlamak ve güvenli, pratik bir hasta yatağı ile hastalığını daha rahat bir şekilde ve kendini zorlamadan atlatmasını sağlamaktır. Sitemizde bulunan hasta karyolası başlıklarımız, ahşap panelden üretilmiş olup bu anlamda kaliteli bir hasta karyolası hizmeti sunmaktadır. Ayrıca hasta karyolası korkuluklarının ise kaliteli metalden üretilmesi en önemli özelliklerinden biridir. Motorlu hasta karyolalarında ise kumanda ile tüm fonksiyon ve işlevlerin kontrol edilmesi ise bu anlamda büyük bir şanstır.

Hasta Karyolaları Kimler İçin Üretilmiştir?

Sitemiz içerisinde bulacağınız hasta karyolaları; çocuklar, yetişkinler; uzun süreli hastalar, kısa süreli hastalar, yerinden kalkamayan hastalar için üretilmiş olup en önemlisi ise aşırı kilolu hastalar için de ürünlerimizin mevcut olması bizim için bir gurur kaynağıdır.

Bu anlamda bütün hasta kesimlerine hitap edebilen karyolalarımızı sitemiz üzerinde uygun fiyatlar ile bulup istediğiniz modeli satın alabilir ve hastalarınızı hastalığın bitimine kadar rahat ettirebilirsiniz. Ormed hastane malzemeleri olarak hasta yatakları yanında kan alma koltuğu gibi ürünlerinde üretimini yapmaktayız.