Gizli telefon takip uygulaması hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz

Sevdiklerimize güvensek de çevreye güvenmemekteyiz. Bu nedenle daima onların güvende olduğunu bilmek isteriz ancak bunu yaparken de aşırı baskıcı ve koruyucu olmaktan kaçınmalıyız. Gizlice konum takip etme yöntemiyle hem sevdiklerimizi güvende tutabiliriz hem de baskıcı biri olmaktan kurtuluruz. Bu tarz gizli programlar hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Konum takibi nedir?

Konum izleme olarak da adlandırılan konum takibi insanların veya teknolojik araçların nerede olduğu bulan ve nereye gittiklerini izleyen bir teknolojidir. Konum paylaşımı cep telefonu gibi teknolojik araçların GPS konumunu iletmesi anlamına gelir. Konum izleme dışında, uygulamayı kik takip programı ve çağrı kaydedici ve daha fazlası olarak kullanabilirsiniz.

Örneğin hiç bilmediğiniz bir adrese giderken kullandığınız Google ve Yandex gibi harita uygulamaları, başkasının konumunu bulma programları ve Waze gibi navigasyon uygulamaları bu konum izleme teknolojisini kullanarak sizlere hizmet verir.

Konum Takibinin Sunduğu Faydalar

Konum takibi hayatımızın pek çok alanında işimizi kolaylaştırır. Bilmediğimiz adreslere gitmeye, sevdiklerimizin nerede olduğunu öğrenmeye ve acil servislere yardım eder. Konum takibinin hayatımızı kolaylaştırdığının göstergelerinden bazıları şunlardır:

  • Çalınan ve kaybolan akıllı cihazlarınızı izlemenizi ve bulmanızı sağlar.
  • 112 acil çağrı merkezini aradığınızda konumunuzu acil servislerle paylaşır.
  • Sizi en kısa ve trafiksiz yollara yönlendirir.
  • Size sevdiklerinizin okula veya işe güvenli şekilde ulaştığı bilgisini sunar.
  • Konumunuza yakın mağazaları, restoranları, marketleri ve akaryakıt istasyonları gibi yerleri gösterir.
  • Halk sağlığı bildirimlerini almanızı sağlar.

Gizli konum takip etme için en iyi uygulama nedir?

Başkasının konumunu bulma işlemi için kullanacağınız en iyi program Eyezy’dır. Çünkü kullandığı geo-fencing ve GPS teknolojisiyle hem size sevdiklerinizin nerede olduğunu bildirir hem de onların telefonunda görünmediği için sevdiklerinizin size karşı olan güveni kırılmaz.

Peki başkasının telefonunu izlemek için Eyezy nasıl kullanılır?

Sevdiklerinize güvenli bir alan oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlamış bir ebeveyn izleme uygulaması olan Eyezy’da donanımlı bir GPS telefon izleyicisi vardır. Bu GPS sayesinde Eyezy sevdiklerinizin nerede olduğunu tespit ederek sizlere onların konum bilgilerini iletir.

Böylece ileri gelen cep telefonu GPS izleme programlarından biri olan Eyezy ile sevdiklerinizin GPS koordinatlarını sadece bir bağlantıyla izleyebilir ve konumlarını bir haritada görebilirsiniz.

Eyezy geo-fencing uygulamasını da içerir. Geo-fencing teknolojisi, bir harita üzerinde sevdikleriniz için güvenli ve tehlikeli olan alanları belirlemenizi sağlar. Bir gizli telefon takip uygulaması olan Eyezy geo-fencing teknolojisi sizi ve sevdiklerinizi olası tehlikelere karşı korur.

Eyezy size sadece sevdiklerinizin konumunu göstermekle veya belirlediğiniz güvenli alanın dışına çıkıldığına dair bilgi vermekle kalmaz aynı zamanda sevdiklerinizin gittiği konumlar hakkında ayrıntılı koordinatları vererek onların nerede, ne zaman ve nereye gittiklerine dair tarih saat bilgisi sunar. Gidilen konumları kaydederek en çok nereye gidildiğine dair bir özet raporu hazırlar.

Gizli telefon takip uygulaması seçerken neye dikkat etmelisiniz?

Çocuklarınız başta olmak üzere sevdiklerinizin nerede olduklarını öğrenerek onları güvende tutmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle kendinizin güvende tutmalısınız. Bu yüzden de kullanacağınız uygulamaları dikkatli seçmelisiniz. Aksi takdirde art niyetli insanlarca dolandırılabilirsiniz. Gizli programlar konusunda dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

Güvenlik

Telefonunuza bir gizli konum takip etme programı kurmadan önce bu tarz uygulamaların sizin kişisel bilgilerinizi koruduğuna, üçüncü şahıslarla paylaşmayacağına emin olmalısınız. Ayrıca ücretsiz olan uygulamaların kişisel bilgileri hedeflemediği konusunda da uyanık olmalısınız.

Canlı Paylaşım

Konum takip etme için pek çok uygulama var ancak her uygulama sevdiklerinizin konumunu sizinle canlı paylaşmaz. Gerçek zamanlı bir konum paylaşımını Eyezy gibi güvenilir ve donanımlı uygulamalar kullanıcılarına sunduğu için bu tarz uygulamaları tercih etmelisiniz.

Konum Geçmişi

Sevdiklerinizin nerede olduklarının ve nerelere gittiklerinin çetelesinin tutulması onları güvende tutmanızı sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle de kullanacağınız takip uygulamasının sevdiklerinizin nereye gittiğini kaydetme özelliğinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Sonuç

Özetle her şeyin ulaşılabilir olduğu bu çağda sevdiklerinizin de tehlikeli yerlere kolayca ulaşabileceği acı bir gerçektir. Çocuklarınızın güvenliğini sağlamak için de onların ne zaman nerede olduğu bilgisine ulaşmak çok önemlidir. Buna göre Eyezy gibi güvenilir bir gizli programları kullanarak kolayca hem çocuklarınızın hem de kendi kişisel bilgilerinizin güvende kalmasını sağlayabilirsiniz.