Geçici e-mail servisi nedir? Güvenilir geçici e-posta servisi hangisidir?

İnternette herhangi bir siteye üye olurken şüphesiz e-mail adresinizi vermeniz gerekmektedir. En basitinden bir yazılım indirmek için bile e-posta adresi istenmektedir. Dolayısıyla gelen kutunuz gereksiz ve hiç okumayacağınız spam mailler ile dolup taşar.

Hotmail’den, Outlook’tan, Gmail’den, Yahoo’dan veya herhangi başka ücretsiz mail servisinden bir mail adresiniz olabilir. Ama bu tip servislerden aldığınız isimler size aittir, yani gerçektir. Başkaları kullanamaz. Geçici e-mail servislerinde ise durum farklı olacak ve mail adresleri sizlere ait olmayacaktır.

Gmail veya Hotmail gibi herhangi bir ücretsiz mail servisinden bir adresiniz olabilir. Fakat bunlar sizin kişisel hesaplarınızdır, yani gerçektir. Başkalarının kullanmasına imkan yoktur. Geçici e-mail servisi kullanımında durum çok farklı olacaktır ve mail geçici bir süreliğine sağ kalacaktır.

Çok çeşitli çalışma şekline sahip geçici e-mail servisleri var. Kimisi birkaç dakikalığına sizin olurken kimisi 10-15 dakika kimisi de birkaç aya kadar çıkabiliyor.

Çok çeşitli çalışma şekline sahip geçici e-mail servisleri bulunmaktadır. Kimisi birkaç dakikalığına size ait olurken kimisi de süresiz sizin olabiliyor. Örnek olarak en çok kullanılan geçici mail servislerinden biri olan MailRandom.com web sitesindeki maillerin kurtarma kodunu sakladığınız sürece oluşturmuş olduğunuz eski geçici e-postaya ulaşabiliyorsunuz. Bu da ilerleyen zamanlarda yaşanacak olan parolamı unuttum gibi imkanları kullanmada kolaylık sağlıyor.

Özellikle spam maillerden korunabilmek için bu tür servisleri kullanmak kaçınılmaz bir durum. Bazı sitelerin sürekli mail attığını düşününce geçici mail servislerini kullanmak akla daha mantıklı gelebilmekte.

MailRandom.com web sitesinde oluşturulan e-maillere gelen mailler asla gerçek e-posta hesabınıza gelmez.