Gaz Pedalı Tepkime Cihazı “PedalBox” Nedir?

pedalbox

Bir çok kişi Pedalbox nedir ve Pedalbox fiyatı ne kadar diye merak ediyor. Biz de bu yazımızda gaz pedalı tepkime cihazı olarak kullanılan Pedal box cihazından bahsedeceğiz.

Yeni nesil teknolojiler, kullanıcılarına büyük avantajlar sunmanın yanında sahip oldukları sistemler sayesinde birtakım hareketleri de belirli sınırlarda tutmaktadırlar. Kullanıcılar açısından bu sınırlamalar bazen ürün bazlı olarak eksiklik olarak görülebilmektedir. Otomotiv sektöründe kullanılan yeni nesil teknolojilerin geldiği nokta itibariyle araç sahiplerine sunduğu başarılı özellikler hiçbir zaman yadsınamaz. Araçlarda meydana gelen olumlu değişimlere motor, güvenlik ve araç konforu teknolojisi açısından bakıldığında eski araçlara nazaran ne kadar büyük değişikliğin yaşandığı ve kullanıcılarına sunduğu avantajları net bir şekilde görülmektedir. Her ne kadar motorlu araç teknolojisinde meydana gelen yenilikler avantajları beraberinde getirse de aracı kullanan kişiler bakımından agresif ve istediği zaman motordan tam performans almaya yönelik kullanım isteyenleri de ister istemez olumsuz etkileyebilmektedir.

Motorlu araçlarda kullanılan yeni nesil motorların performansları artık elektronik sistemlerle kontrol edilmektedir. Araç sürücüsü gaz pedalına bastığı andan itibaren elektronik gaz pedalı veya motor içerisindeki elektronik gaz kelebeğinin vereceği tepkilere göre motordan performans alabilmektedir. Durum böyle olunca sürücü istediği an istediği güç ve torka sahip olamamaktadır. Yeni nesil araçlarda meydana gelen bu eksikliğin giderilmesi için gaz tepkime veya gaz pedalı tepkime cihazları kullanılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada motorlu araçlarda birçok gaz pedalı tepkime cihazı kullanılırken, tercih edilen ürünler arasında DTE Systems firmasına ait Pedalbox sektörün en iyilerindendir. Bu cihaz sürücünün gaz pedalına bastığı andan itibaren üzerinde sahip olduğu programlar doğrultusunda kullanıcıya yeni sürüş imkânları sunmaktadır.

Pedalbox Menşei Nedir?

Gaz tepkime cihazları içerisinde orijinal Alman malı olarak kabul edilebilecek tek ürün Pedalbox diyebiliriz. Bu tarz ürünlerin menşei noktasında şeffaf bilgi paylaşımı müşterilere yapılmazken, Pedalbox marka ve üretim bilgilerini kullanıcılarıyla paylaşmaktadır. Marka olarak cihazın üretildiği firma, fabrika ve üretim tesisi bilgisini müşteriyle paylaşan tek marka olma özelliğini de koruyan Pedalbox, %100 Alman firması olan dünyaca ünlü DTE Systems bünyesinde yer almaktadır. Yıllardır otomotiv sektörünün içerisinde yer alan marka sahip olduğu tüm teknoloji ve yenilikleri Pedalbox’ın üretiminde kullanmış olup gaz pedalı tepkime cihazları arasında en iyi ürünü kullanıcılarına sunmaktadır.

Pedalbox Özellikleri

Gaz pedalı tepkime cihazı olarak kullanılan Pedalbox dijital bir ürün olup aracın gaz pedalıyla araç beyni arasına takılmaktadır. Bu cihaz gaz tepkime süresini optimize ve minimize etmek suretiyle araçtan maksimum performans alınmasını sağlamaktadır. Pedalbox sahip olduğu programlar sayesinde sürücüye birçok kullanım modu da sunmaktadır. Cihazın içeriğinde yer alan spor mode, spor plus, ekonomi ve off modu yer almaktadır. Off modu haricindeki diğer modların her biri kendi içerisinde farklı sürüş özelliklerine sahiptir. Araç sürücüleri kullanmak istediği modu seçtikten sonra aynı mod içerisinde yer alan sürüş pozisyonlarına seçmek suretiyle gaz pedalından istediği performansı alabildiği gibi aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayabilirler.

Pedalbox Avantajları

Gaz tepkime cihazları içerisinde güçlü bir marka olan Pedalbox kullanıcılarına büyük avantajlar sunmaktadır. Sahip olduğu teknoloji sayesinde gaz pedalının tepkime süresini minimum seviyelere indirerek sürücünün motordan beklediği performansı istediği zaman almasını sağlar. Pedalbox gaz tepkime cihazı kullanıcılarına yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sağlamaktadır. Bu cihazın bir diğer avantajı kullanılacak olan araçlara kolay montaj ve istenildiği zaman araç üzerinden sökülebilme imkanını sunmaktadır. Aracın orijinalliğine hiçbir şekilde zarar vermeyen ve aracın garanti kapsamında kalmasını da sağlamaktadır.

Pedalbox Fiyatı?

Pedalbox kullanıldığı araçların performansını güç ve tork bakımından sürücünün istediği an almasını sağlamaktadır. Kullanıcılarına büyük avantajlar sunan gaz tepkime cihazı piyasa içerisinde yer alan diğer ürünlere göre makul fiyatlarda sunulmaktadır. DTE Systems firma olarak Pedalbox ürününe 2 yıl kullanıcı garantisi vermektedir. Distribütör firma Pedalbox kullanan araç sahiplerinin mevcut araçlarını değiştirmesi durumunda yeni alınan araç için uygun cihazı uygun fiyatlarda değiştirmektedir. Ülkemizde birçok ilde satışı gerçekleştirilen bu ürünün piyasa fiyatı 199 Euro’dur. Bu fiyat aracın markası, modeli ve serisi ne olursa olsun her bir araç için aynı fiyattadır. Bu cihazı aracında kullanmak isteyen araç sahipleri sipariş verirken aracın marka, model ve serisini distribütör firmaya muhakkak bildirmesi ve talep edilen araca uygun olarak o cihazın gönderilmesi gerekmektedir.

Yetkili Distribütör

Dünyanın tanınmış gaz tepkime cihazı Pedalbox’a sahip olan DTE Systems firması ürünün Türkiye’deki tanıtım, reklam, satış ve pazarlama bayiliğini Uludağ Group firmasına vermiştir. Otomotiv sektörü içerinde 15 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekte olan Uludağ Group markası Türkiye ve KKTC sınırları içerisinde sektöre dair geniş bir ürün tanıtım ve satış imkânı sunmaktadır. Araçlarda performans arttırıcı ve aynı doğrultuda yakıt tasarrufu sağlayan ürünleri kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Firma olarak müşterilerine her zaman en kaliteli ve güvenilir ürünü vermeye özen göstererek şimdilerde gaz tepkime cihazı olarak kullanılan Alman markası Pedalbox’ı müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. DTE Systems markasının Türkiye distribütörlüğünü güzel ilimiz Antalya merkezli olarak yapmaktadır. Gaz tepkime cihazına dair her türlü talebi karşılayan Uludağ Group müşterilerine aynı zamanda dijital dünya üzerinden de ulaşmaktadır.