Fiat yeni araç modeli için sürücülerden destek alıyor

Fiat yeni araç modeli

Otomobil markası Fiat yeni araç modeli için Güney Amerikalı sürücülere bir soru yöneltti. Sorunun cevabı henüz kesinleşmemiş durumda.

Fiat, her yıl sunduğu yeni araç modelleri ile birlikte daha da gelişiyor, sürücülerin konforunu düşünerek daha iyisini üretmeye çalışıyor. Firmanın yeni yaptığı bir çalışma kısa sürede otomotiv dünyasının gündemine oturdu. Fiat, yeni bir araç modeli için bir anket başlattı. Bu anketin sonucu ise henüz açıklanmadı.

Fiat yeni araç modeli hakkında anket paylaştı

Fiat, şu anda Progetto FIAT 363 adına sahip bir model üzerinde çalışıyor ve henüz model ile ilgili net bilgiler yayınlamış değil. Firma, paylaştığı bir anket ile birlikte geçici model ismine sahip yeni araç için isim arayışına girdi. Şu anda 363 olarak adlandırılan yeni modelin adının Tuo, Domo ve Pulse isimlerinden birinin olması planlanıyor. Bu 3 model isminden birini seçecek olan Güney Amerikalılar otomobil ismini belirleyecek. Seçilen isim Eylül ayında satışa çıkmasıyla birlikte açıklanacak.

Fiat yeni araç modeli

Model hakkında bilgi vermek gerekirse araç B segment SUV modeli olarak yer alıyor. Geçici olarak Progetto FIAT 363 adına sahip bu modelin diğer benzer modellere göre daha yüksek performans, daha dayanıklı bir yapı ve daha konforlu bir sürüşe sahip olduğu açıklanıyor. Güney Amerika’ya özgü bir model olarak geliştirilen Progetto FIAT 363 ile ilgili net bilgiler yer almıyor olsa da bazı tahminler yapılıyor. 3 silindirli, turbo şarjlı ve 1 litrelik bir motora sahip olması beklenen modelin bir önceki modele göre daha konforlu olması hedefleniyor. 6 ileri otomatik şanzımana sahip olacak olan bu model, 125 beygir güce ve 200 Nm tork imkanı sunuyor.

Oldukça geniş bir araç olan Profetto FIAT 363, modern LED farlar ve kaliteli görünüm ile birlikte kendini ön plana çıkarmayı başarıyor. Oylamaya katılmak isteyen kullanıcılar bu bağlantıya tıklayarak Pulse, Tuo ve Domo arasından seçim yapabiliyor. Brezilya dışındaki ülkelerde yer alan kullanıcıların da oy yapması mümkün. Fiat’ın Twitter’da yaptığı bir ankette kullanıcıların daha çok Fiat Pulse model ismini beğendiği görülüyor.