Ev Tipi – Endüstriyel Mikrodalga Fırın Arasındaki Farklar

Mikrodalga fırınlar hayatımıza çok büyük bir kolaylık kazandırdı. Bu nedenle her geçen dönemde bu fırın çeşitlerinin daha fazla ilgi gördüğünü de söyleyebiliriz. Mikrodalga fırın çeşitleri genel olarak iki farklı kategoride değerlendiriliyor. Bunlar endüstriyel mikrodalga fırın ve ev tipi olarak adlandırılan ve evlerde kullanım için özel olarak tasarlanan mikrodalga fırınlardır. Peki, aralarında ne gibi farkların olduğunu biliyor musunuz?

Öncelikle sanayi tipi mikrodalga fırınların ev tipi olanlara nazaran çok daha güçlü olduklarını belirtmeliyiz. Bu fırınlar görünüm bakımından benzer bir duruşa sahip olsa da iç aksamı ve performansı ev tipi olanlardan daha güçlü bir yapıya sahiptir. Ev tipi olanlar günde sadece birkaç defa kullanım için tasarlanıyor. Ancak Menumaster mikrodalgafırınlar gibi sanayi tipi olanlar gün boyunca kullanılacak şekilde tasarlanıyor ve haliyle performansı da çok daha güçlü oluyor.

Ticari Mikrodalga Fırınlarda Isı Dağılımı Farklıdır!

Ev tipi olarak tasarlanan mikrodalga fırınlarda gıda, bir platform üzerine konuyor. Bu platform döner ve bu sayede ısının gıdaya eşit bir şekilde dağılması sağlanır. Ancak Öztiryakiler mikrodalga fırınlar ya da farklı markalar tarafından üretilen ticari mikrodalga fırınlarda ısının eşit şekilde dağılmasını sağlayan fanlardır. Elbette bu özellik, Electrolux mikrodalga fırınlar gibi ticari fırınların hem temizliğinin hem de bakımının çok daha kolay yapılmasına olanak tanır.

Elbette Electrolux mikrodalga fırınçeşitleri gibi endüstriyel mutfaklar için tasarlanmış olan fırınlar gün içerisinde defalarca kullanılsa dahi asla bir performans kaybı yaşamıyor. Yemekleri ısıtma hızlarında da bir değişim ya da uzama meydana gelmiyor. Ancak ev tipi mikrodalga fırınlar için bu durumun geçerli olmadığını da belirtmeliyiz. Bu fırınlar eğer gün içerisinde çok sık kullanılırsa bu durumda profesyonel mikrodalga fırınçeşitlerinden farklı olarak yemeği ısıtma hızlarında bir uzama meydana gelir. Nedeni ise performanslarında hafif de olsa bir düşüşün meydana geliyor olmasıdır.

Endüstriyel Mikrodalga Fırın Çeşitleri

Genel olarak bakıldığında endüstriyel mikrodalga fırınların sahip oldukları özellikler değişiklik gösteriyor. Bunun nedeni farklı markalar tarafından üretiliyor olmasıdır. Ancak genel olarak bakıldığında bu fırınları 3 şekilde sınıflandırabileceğimizi de belirtmeliyiz.

  • Az Güçlü (1000 W)
  • Orta Seviyede Güçlü (1200 – 2000 W)
  • Güçlü (2000 W ve üstü)

Peki, ticari mikrodalga fırınları en uygun fiyatla satın almanın yolu ne? Bunun en kolay yolu internetten online olarak https://www.mutbex.com/mikrodalga-firinlarsitesine tıklamak ve sipariş vermektir. Bu sitede sanayi tipi mutfakların tüm ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olabiliyor.