En İyi Yabancı Diziler

Ülkemizde son dönemde özellikle genç kesim Türk dizileri gibi yabancı dizileri de takip etmekteler. Bir çok yabancı dizi ülkemizde oldukça popüler halde. Özellikle Netflix platformunun da ülkemize girişi ile birlikte insanlar daha fazla yabancı dizi takip etmeye başladılar. Son dönemde Türk insanının etkisini en çok çeken diziler ise genellikle Uzakdoğu ülkelerinden çıkmakta. Öyle ki bir çok Uzakdoğu dizisi de Türk dizilerine uyarlanarak yayınlanmaya başladı. Bunlardan bazıları Elimi Bırakma, Baba Candır, Bir Litre Gözyaşı.

Asya Dizileri

Son dönemin popüler dizileri Asya ülkelerinden gelmeye başlayınca insanların ilgisini daha çok çeken Asya dizileri içerisinde en çok takip edilen şüphesiz Kore. Son zamanlarda ülkemizde bir Kore dizisi furyası mevcut. Lise çağındaki bir çok genç en azından bir tane Kore dizisi bilmekte. İzlemese bile arkadaşları arasında konuşulurken isim olarak dahi olsa Kore dizilerinden haberdarlar.

Bir başka Asya ülkesi olan Tayland ise dizi sektöründe Kore’nin biraz gerisinde görünmesine karşın son dönemde oldukça popüler bir hal almıştır. Tayland dizileri de Türkiye’de oldukça popüler hale gelmiş yabancı diziler arasında yer almaktadır. En beğenilen yabancı diziler arasında yer alan Tayland ve Kore dizilerinin dışında Hannibal, Narcos, Dr. Who, Shameless ve How I Met Your Mother gibi Avrupai dizilerde yer almaktadır.

Hint Dizileri

Yine son zamanlarda Hint dizi sektöründe de bir canlanma yaşanmaktadır. Özellikle Kanal 7 Hint dizilerini neredeyse her gün yayınlamaya başlamış ve ciddi izleyici kitleleri edinilmeye başlamıştır. Ülkemizde Hint sineması oldukça meşhurdur ancak Hint dizi sektörüne dair çok fazla detay bulunmamaktadır. Hindistan’ın en önemli aktörleri Salman Khan, Aamir Khan gibi isimlerin önderlik ettiği Hint dizi sektörü de yakın zamanda adından daha çok söz ettirecekmiş gibi durmaktadır.

Ülkemizde son dönemin en popüler dizilerinden olan ve reyting rekorları kıran dizisi Elimi Bırakma Kore dizisinden Türkçeye uyarlama olarak geçmiştir. Son zamanlarda özellikle Kore ile dizi alış verişleri sık yaşanmaya başlamıştır. Sizlerde kaliteli diziler izlemek istiyorsanız Kore ve Tayland dizileri öncelikli olmak üzere asya dizilerine şans vermelisiniz.