En İyi VPN Programları

Mobil uygulamaların ve web sitelerinin bireylerin hayatlarına dâhil olması ile beraber, sitelere erişim sağlama konusunda VPN uygulamalarından yararlanabilmek mümkün olur. Başka bir ağ üzerinden istenilen web sitesine ya da erişime kapatılmış bir mobil uygulamaya giriş yapabilmek için VPN kullanılması gerekir. En iyi VPN uygulamaları içerisinde yer alan birden çok seçenek gözden geçirilebilmekle beraber, bu uygulamalara hem bilgisayar üzerinden hem de mobil cihaz üzerinden erişim sağlanabilmektedir. VPN uygulamalarını indirmeden önce haklarında bilgi sahibi olunmalıdır.

1. Speedify VPN Uygulaması

#1 Speedify (En iyi VPN)

Sıklıkla kullanılan sosyal medya uygulamalarının ve web sitelerinin dönem dönem yasaklanması üzerine kullanılabilecek en iyi uygulamalardan bir tanesi Speedify olarak bilinmektedir. Youtube videolarına bir dönem Türkiye’de sınırlama getirilmesi ile beraber, bu VPN uygulaması binlerce kişi tarafından kullanılmış ve hala da kullanılmaya devam edilmektedir. Benzerlerinden farklı bir özellik olarak 3G ve WiFi bağlantısını eş zamanlı şekilde kullanabilmek mümkün olur. Aylık bazda ücretsiz olarak 1 GB’lık kullanım imkanını kullanıcılara sunan Speedify, IP adresinin değiştirilerek farklı bir ülke üzerinden giriş yapılmasına olanak tanır. Bu işlemi yaparken mevcut internet hızının tamamının kullanımına izin vermeyen uygulama, hem hücresel ağ bağlantısını hem de kablosuz ağ bağlantısını aynı anda kullanma imkanını sunar. Grafiksel bakımdan kullanım miktarını uygulama içerisinde takip edebilmek mümkün olur.

  1. Hide My Ass VPN Uygulaması

AVG güvenlik firması tarafından 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan bu uygulama, şuanda 200’e yakın ülke genelinde 750’den fazla farklı sunucu üzerinden hizmet vermektedir. MAC, Windows, Linux, Android ve IOS gibi işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulama, mobil ortamlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Şuanda en yüksek hızla çalışan VPN uygulaması olma özelliğini bünyesinde barındıran Hide My Ass, v3 güncellemesini aldıktan sonra kullanımı zor olan ara yüzünden de kurtulmuştur. Uygulamayı aynı anda 5 farklı cihaz üzerinden kullanabilmek mümkün olur.

  1. Express VPN Uygulaması

Türkiye genelinde birçok kez engellemeler ile karşı karşıya kalan firma, alternatif ismini aldıktan sonra bu durumdan kurtulmuştur. Express VPN adı ile Türkçe dil desteği üzerinden kullanıcılarına hizmet veren uygulama, oldukça kolay bir ara yüze sahiptir. Hide My Ass uygulamasında olduğu gibi bunda da 5 farklı cihaz üzerinden aynı anda kullanım yapabilmek mümkündür. Hizmetin çalışmadığı bir durumda koşulsuz bir şekilde para iadesi yapmaktadır.

  1. Cyberghost VPN Uygulaması

Kullanıcıların güvenliğine oldukça önem veren firma, her hangi bir veri trafiğini bünyesinde içermemektedir. 23 adet farklı sunucu üzerinden web sitelerinde engelsiz gezinti sağlayan VPN uygulaması, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda da rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Uygulamanın kullandığı 256 bit AES şifreleme yöntemi ile kullanıcıların verileri şifrelenmekte ve bu verilerin üçüncü bir şahsa açık olması imkansız hale gelmektedir. Ödeme ve bankacılık işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir VPN uygulaması olarak dikkat çekmektedir.

  1. Spotflux VPN Uygulaması

Reklam desteği ile beraber kullanılabilecek olan bu VPN uygulaması, reklamların rahatsız edici bir boyutta olmamasından kaynaklı olarak kullanıcılarının beğenisi toplamaktadır. Uygulamanın kullanıcısına her hangi bir veri trafiği limitini koymamış olması, uzun süreli kullanım sağlanmasına olanak tanır. Spotflux uygulamasının ücretsiz olan versiyonu sadece Amerika’da bulunan sunucular için geçerli olup, diğer ülkelerden bağlanan kullanıcılar için cüzi bir ücret ödeme durumu söz konusudur. Google Chrome üzerinde çalışan bir eklenti ile beraber bilgisayarda kullanabilmek mümkün olurken, mobil cihazlarda da kullanım sağlanabilir. Uygulama içerisinde yer alan verilerin tamamı güvenlik amacı ile şifrelenmektedir. Kaynak: En iyi VPN