En İyi Antivirüs

Programlama konusunda en küçük açıktan bile bilgilerinizin sızdırılabileceği günümüzde, kullandığımız bilgisayarları güvende tutmanın önemi oldukça büyük. Kullandığımız antivirüs programlarının sadece sağladığı güvenlik değil aynı zamanda kolay kullanımı ve sunduğu performans da büyük önem taşıyor.

Kullanılan antivirüs yazılımı her bilgisayar için kritik bir öneme sahiptir. Bu olmadan dosyalarınızı, kişisel bilgilerinizi ve para kaybetme riskiyle karşı karşıya gelmeniz muhtemeldir.

İnternet büyük tehlikeler barındıran, hiç beklenmedik bir anda, daha önce hiç problem yaşamadan kullandığınız bir internet sitesinden kullanmakta olduğunuz bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirsiniz. Bu sebeple etkisi yüksek bir antivirüs yazılımı kullanmak oldukça büyük bir önem taşıyor.

Bilgisayarınızı güvenli bir halde tutmanız için bir antivirüs yazılımına sahip olmanız büyük bir öneme sahiptir. Fakat birtakım antivirüs yazılımları, uçuk ücretleriyle adeta ulaşılmaz oluyorlar.

Seçmeniz gereken antivirüs yazılımı hangisi? Küçük bir araştırmaya koyulduğunuzda bile ortada çok sayıda seçenek mevcut. Son yapılan bağımsız laboratuvar testlerinde Kaspersky Anti-Virüs yazılımı çok iyi puanlar elde etti ve Bitdefender Antivirus Plus yazılımına çok yaklaştır. Elimize geçen testlere göre, Norton AntiVirus Basic, Webroot haricindeki tüm yeni çıkan ürünlerde daha yüksek bir performansa imza attı. Abonelikler konusuna değinecek olursak eğer; McAfee Antivirus Plus için tek abonelik, tüm Mac OS, iOS, Android ve Windows cihazlarınıza koruma yüklemenizi sağlar. Alışıldık dışı davranış tabanlı algılama teknolojisi ise, Webroot Secure Anywhere Antivirus’ün en küçük antivirüs olduğu anlamını taşır.

Kaynak:
https://www.gamer.com.tr/haberler/2019un-en-iyi-antivirus-programlari