En İyi 5 Anime

Kendine özel çizim tekniklerinden oluşan ve Japon çizim sanatı kullanılarak çizilmiş sanat eserlerine anime denir. Her türden anime vardır. En romantiğinden, doğaüstü güçlere kadar birçok anime çeşidi bulunmaktadır. Animasyon filmleri tarzından çok uzak, çok daha farklı bir anlatım tarzı ve işleyişi olan en iyi animeleri sıraladık.

En İyi Animeler

1. Bleach

Gelmiş geçmiş en iyi animeler arasında gösterilen ve toplam 366 bölüm yayınlanan anime içerisinde birçok çeşidi barındırıyor. İçerisinde doğaüstü, dram, komedi, macera gibi ögelerin bulunduğu anime 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneğine sahip bir gencin hikayesini anlatır.

Gencin adı Lchigo Kurosaki’dir. Bir gün Rukia Kuchihi isimli ruh kesici, kötü ruhu takip ederken Lchigo ile karşılaşır. Kötü ruh ile savaşı sırasında yaralanır ve bütün güçlerini Lchigo aktarmak zorunda kalır, sonrasında olaylar gelişir. Lchigo ve Rukia kötü ruhun peşine düşer ve olaylar başlar. Anime’nin müzikleri ünlü müzisyenler tarafından yapılmıştır.

2. Death Note

Japonya’nın en zeki öğrencilerinden biri olan Yagami Light üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencisidir. Bazı nedenlerden dolayı hayattan zevk alamamaktadır. Gittikçe artan suç oranları, adalet sisteminin düzgün işlemeyişi Yagami’ye her şeyin anlamsız olduğunu düşündürmeye başlar. Bir gün ders esnasında gökten bir defter düştüğünü görür.

Okuldan çıkınca istemsizce defterin düştüğü yere gider. Defterin üzerinde “Death Note” yazdığını görür. Defteri açtığında “deftere ismi yazılan insan ölecektir” yazısını okur. Defteri alarak eve gider ve haberlerde bir adamın anaokulunda bulunan öğretmen ve öğrencileri rehin aldığını izler. Bu olaydan 40 saniye sonra adam ölür. Defterde yazılanların gerçekleşmesi Light’ı şaşkınlığa düşürür ve başka suçluları aramaya başlar. Ama ya peşine dünyanın en iyi dedektifi olan L’i takılırsa ne olacak?

3. One Piece

Askeri, dram, aksiyon, fantastik, komedi gibi türleri içerisinde barındıran One Piece halen yayınlanmaya devam etmektedir. Kral Gold Roger idam edilirken tüm servetinin Grand Line’da olduğunu ve onu bulmaları gerektiğini söyler. Herkes Grand Line’ya gider. Fakat oraya girmek zor, canlı kalabilmek neredeyse imkansızdır. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmanın hayalini kuran kahramanımız Monkey D. Luff bir rüya görür.

Rüyasında Korsan Kral olmak ve One Piece denen bir yerde bulunan hazineyi ele geçirmek ister. Yanlışlıkla bir şeytan meyvesi olan Akuma No Mi’yi yiyen Luff, üstün güçlere sahip olmuştur fakat bunun karşılığında yüzme yeteneğini kaybetmiştir. Bundan yıllar sonra Luff denize açılır ve ekibiyle birlikte One Piece’yi bulmak için Grand Line’da çok tehlikeli ve macera dolu günlere atılır.

4. Shingeki no Kyojin

İnsanlar ve devler arasında yaşanan mücadeleyi anlatıyor. İnsanlar ve devler aynı dünyada yaşamaktadır. Devler, insanları zevk ve canları öyle istediği için sürekli öldürmektedir. Bu duruma daha fazla katlanamayan insanlar kendilerini korumak için sularla çevrilmiş, devlerin ulaşamayacağı şehirler inşa etmişlerdir.

Bu şehirde yaşayan Eren Yeager ve ablası Mikasa Ackerman şehrin güvenliğinin yeterli olmadığını düşünürler ve devletle savaşarak suyun ardındaki dünyayı görmek isterler. Bir gün bugüne kadar hiç görülmemiş büyüklükteki bir dev sularla kaplı şehre saldırır ve delik açar. Delik yüzünden diğer devler gelir ve onlarda şehre saldırır. Eren ve ablası Mikasa, bu saldırıdan kurtulurlar. Fakat anneleri gözlerinin önünde ölür. Eren ve Mikasa bundan sonra devlerden intikam almak için askeri bir eğitim almaya karar verirler. Macera da bu kısımdan sonra başlar.

5. Spirited Away

Babasının iş değişikliği yüzünden başka bir şehre taşınmak zorunda kalan Cihihiro ve ailesi yolculuk sırasında ilginç olaylarla karşılaşır. Bir bina karşısında durmak zorunda kalırlar. Yanlış yola girdikleri için karşılarına çıkan binadan Cihihiro rahatsız olur ve o yoldan gitmez istemez. Bu durumu ailesine anlatır fakat ailesi Cihihiro’yu umursamaz. Bir tünelden geçen aile terk edilmiş bir eğlence parkı görür. Yemek yemek için buranın uygun bir yer olduğunu düşünürler. Cihihiro orada yemek yemek istemez, ailesini uyarır ama ailesi yemeği yer.

Cihihiro bunun üzerine oradan uzaklaşır. Geri döndüğünde anne ve babasının domuz olduğunu görür. Cihihiro, anne ve babasına yardım etmek ve bir an önce oradan uzaklaşmak ister ancak Cihihiro’da birden hayalet karnavalına dönüşür. Hapis kaldıkları yerden kurtulmak Cihihiro’ ya kalır. Hayatta kalmak için hayaletlerin gizemli dünyasını keşfetmeye çalışır. Bütün bu olayların yanında tanıştığı esrarengiz Haku ile de aşkın büyüsüne kapılacaktır.