Elon Musk Söz Verdiği Alev Silahını Satışa Sundu

Elon Musk’ın sahibi olduğu şirket The Boring Company, kendi adını taşıyan alev silahını satışa sundu.

Musk, Tesla ve SolarCity gibi şirketleriyle yenilenebilir enerji teknolojileri üretmeyi amaçlarken, The Boring Company ile ulaşım sorunlarını çözmeyi ve geliştirmeyi hedefliyor. Fakat The Boring Company ürettiği yer altı raylı sistemler ve tüneller dışında şu an itibariyle oldukça ilginç iki ürün satıyor: logosunu taşıyan şapka ve alev silahı.

Musk, satışa sunduğu şapkalardan 46bin adet satıldığını ve 4 bin adet daha satılırsa alev silahını satışa sunacağına dair söz vermişti ve hedefe ulaşılmasıyla birlikte sözünü tuttu.

Alev silahının ne kadar etik ve satın alınabilir olduğu büyük bir tartışma konusu. Yangın tüpüyle birlikte 500 dolara satılıyor. Alev silahının yasal olmasını sağlayan özelliği ise, püskürtme kapasitesinin kısıtlanması ve düşük düzeyde olmasından dolayı ABD’de silah kategorisine girmemekte.

https://www.instagram.com/p/BeeUSFwgLrM/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_ufi_control

Musk, ‘fıstığın kızartılması için ideal’ ve ‘sizi zombi kıyametinden korur’ gibi eğlenceli cümlelerle reklam yaparken, ne için üretildi sorusuna ‘eğlenmek isteyen insanlar için’ olarak yanıt verdi. Kendisinin de eğlendiği videosunda görülüyor, öyle değil mi?

https://www.instagram.com/p/BeeYW0NA1HU/?taken-by=elonmusk

Alev silahını incelemek isteyenler için;

https://www.boringcompany.com/flamethrower

KAYNAK

http://www.webtekno.com/elon-musk-alev-silahini-gercekten-de-satisa-sundu-h40047.html