Diyalog Hacettepe’de!

58. Altın Portakal’ın Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film Adayı “Diyalog”un film ekibi Hacettepe İletişim Medya Topluluğu’nun konuğu oluyor. 3 Aralık 2021 saat 14:00’te Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda yapılacak söyleşiye Yönetmen Ali Tansu Turhan, Ortak Yapımcı ve Senarist Burcu Uğuz, Yardımcı Yönetmen Osman Sarp Altay, Sanat Yönetmeni Gizem Kahya İyem, Müzik Yapımcısı Tuğçe Şenoğul ve filmin başrol oyuncuları Hare Sürel ile Ushan Çakır katılacaklar. 

Ali Tansu Turhan’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Diyalog, festival gösteriminde hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden büyük beğeni topladı. Cumhuriyet gazetesi yazarı Emrah Kolukısa Diyalog’u şöyle anlattı: “Film içinde film yapısıyla provalar, çekimler derken tam anlamıyla bir film çekiminin tüm aşamalarına bizi tanık ediyor. Yönetmenin deyişiyle bir ‘tanışma filmi’ olan Diyalog gerçekten de özenle yazılmış ve belki de yaşanmışlıklardan hareketle çok sahici duran diyaloglarıyla izleyiciyi hemen kavrayıveriyor. Elbette oynadıkları karakterlere çok incelikli ve doğru dokunuşlarla hayat veren Hare Sürel ve Ushan Çakır’ın filmin başarısında çok büyük payları var. Anlatımı, çevre düzeni, müzik tercihleri (Tuğçe Şenoğul’un ‘Bıraktığın İzler’ şarkısı filmin ana teması adeta) ve oyunculuklarıyla bütünlüklü bir estetik sunan ‘Diyalog’un en vurucu kısmı 32 dakika süren tek planlık uzun sekans”.

Diyalog filmi herhangi bir destek veya fon almadan, yapımcıların kurduğu şirketin toparlayabildiği kaynaklarla çekildi. Filmin dağıtımı da Başka Sinema’nın katkısıyla ve film ekibinin kent kent dolaşmasıyla turne biçiminde gerçekleştirilecek. Hacettepe İletişim Medya Topluluğu’nun 3 Aralık 2021’teki söyleşi etkinliği ise turnenin ilk durağı olan Ankara programının bir parçası niteliğinde.