Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

Son dönemin favori yatırım araçları arasında yer alan Bitcoin, hem uzun vadede hem de kısa vadede kazanç sağlıyor. Bitcoin, 2008 yılında duyuruldu ve 2009 yılında kullanılmaya başlandı. Günümüzde milyonlarca kişinin bitcoin ile milyon dolarlar kazandığı biliniyor. Peki, nasıl ve neden bitcoin satın almalısınız? İçeriğimizde bitcoin almak için sebepleri ve avantajlarına göz atabilirsiniz!

Neden Bitcoin Almalıyım?

Dijital bir para birimi olan bitcoin, en yaygın ve en fazla kullanılan kripto paradır. Günümüzde yüzlerce coin ve binlerce altcoin olmasına rağmen genellikle bitcoin tercih edilir. Kullanımın fazla olması ve yüksek kazanç sağlaması ise en büyük sebeplerindendir. Bununla birlikte bitcoinin temel üretilme sebebi hızlı bir ödeme ağı geliştirmektir. Ancak kripto para borsaları sayesinde kısa süre içinde milyonlarca insanın gelir kapısı haline geldi.

Siz de bitcoin satın almak istiyor ancak karar veremiyorsanız bitcoin almak için 10 nedeni inceleyebilirsiniz!

Hızlı Ve Kolay İşlem!

Bitcoin yatırımı yapmanın en büyük avantajlarından biri hızlı ve kolay işlemdir. Kripto para borsaları sayesinde bitcoinin anlık düşüşlerinde paranızı aniden çekebilir veya yükselişlerde anında kazanç elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ödeme ve para transferi için de bitcoinin pratikliğini kullanmak mümkün. Bitcoin kullanarak dünyanın diğer ucundaki arkadaşınıza saniyeler içinde 7/24 transfer yapabilirsiniz.

Merkeziyetsiz!

Bitcoinin bu kadar popüler hale gelmesini sağlayan pek çok sebep var. Bunlardan en önemlisi ise merkeziyetsiz olması. Bitcoin, herhangi bir merkez, banka, devlet vb. finansal otoriteler tarafından kontrol edilemiyor. Bu sayede ekonomik koşullardan daha az etkilenirken küresel finansal otoriteleri de bitcoini yönetemiyor. Bitcoinin yükselişi ve düşüşleri genellikle piyasadaki arz – talep dengesine göre belirleniyor.

Güvenli İşlem!

Blockchain teknolojisiyle birlikte çalışan bitcoin yatırımları, son derece güvenli bir işlem sağlar. Öyle ki geleneksel bankacılık sistemine göre blockchain daha güvenlidir. Bitcoin transferi gerçekleştikten sonra alıcının ve gönderici ismi gibi bilgiler şifrelenir ve bu şifreler herhangi biri tarafından görülmez. Ancak bu durum da illegal para yatırımlarının bitcoin transferiyle yapılmasına sebep olmuştur. Bununla birlikte her yatırımcı, kendi bitcoin cüzdanını güvenli hale getirerek siber saldırıdan kaçınmalıdır.

7/24 İşlem İmkanı!

Geleneksel borsaların en fazla can sıkıcı durumlarından biri 5/8 işlem yapılmasını sağlamasıdır. Kripto para borsaları ve bitcoin ise 7/24 transfer yapmanıza imkan tanır. Bu sayede ister arkadaşınıza para gönderebilir veya anlık piyasa takibinize göre kazancınız için işlem yapabilirsiniz.

Farklı Kazanç Yöntemleri!

Bitcoinden para kazanmak için tercih edebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Bunlardan en popüler olanı kripto para borsalarında işlem yapmaktır. Ancak bitcoin ATM’lerinden bitcoin almak, bitcoin madenciliği yapmak veya ödemeleri bitcoin ile kabul etmek gibi farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin tamamı güvenilirdir.

Kolay Ulaşılabilirlik!

Bitcoin satın almanız için diğer bir sebep de her yerden ulaşabiliyor olmanızdır. İnternet bağlantısının olduğu her yerde bitcoin yatırımlarınızı takip edebilir, para yatırabilir veya acil ihtiyaçlarınız için para çekebilirsiniz. Bununla birlikte evde veya yanınızda para, dolar, altın vb. değerli maddeleri taşımak zorunda kalmazsınız. Anlık 7/24 transferler paranızın her zaman güvende kalmasını sağlar.

Anlaşılır İşlemler!

Bitcoin ile para kazanmak için profesyonel olmanıza gerek yok. Sıkı piyasa takibi ile kısa sürede bitcoin yatırımınızdan kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bitcoin yatırımını veya kripto para borsası kullanımını öğrenene kadar 10, 20 TL gibi ufak miktarları da kullanmanız mümkün. Bu sayede kaybedeceğiniz miktar daha az olurken edineceğiniz bilgi birikimi daha fazla olacaktır.

Yasal Yatırım Avantajı!

Bitcoinin en önemli avantajlarından biri ise tamamen yasal olmasıdır. Günümüzde Çin, Hindistan vb. ülkeler bitcoinin gelişmesini önlemek için birtakım yasaklamalar koysa da henüz birçok ülkede yasal olarak kullanılabiliyor. En önemlisiyse Türkiye’de bitcoin yatırımı yapmak yasaldır. Dolayısıyla güvenle bitcoin yatırımı yapabilirsiniz.

Yüksek Kazanç Miktarı!

Bitcoin yatırımlarınızdan kısa sürede yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Bununla birlikte yatırım miktarınız, kazanç miktarınızı doğrudan etkiler. Örneğin, 10 TL ile bitcoin yatırımı yaparak kazanabilirsiniz ancak 10.000 TL ile yatırım yapanlar sizden daha fazla kazanacaktır. Bitcoin kazancı için tercih edebileceğiniz iki yöntem vardır. Birincisi piyasa takibi ile birlikte al – sat yapmak, ikincisi ise bitcoini aldıktan sonra deyim yerindeyse unutmak. İkinci yöntem en garantili kazanç yöntemlerinden biri olsa da ilk yöntemde hem kısa hem de uzun vadede kazanabilirsiniz.

Düşük Komisyon Oranları!

Günümüzde herhangi bir iş ile kazanç elde etmek için yüksek komisyon ödemeniz gerekir. Bu durum hem borsalar hem de satış ortaklığı gibi durumlar için geçerlidir. Bitcoin almak ise düşük komisyon oranları sebebiyle oldukça avantajlıdır. Kripto para borsaları birbiriyle rekabet ederken pek çok borsa komisyon oranını düşük tutmaya çalışıyor. Bu borsaları kullanarak 0 komisyonla veya çok düşük komisyonla işlem yapabilirsiniz.

Bitcoin yatırımı yapmak istiyorsanız ve güvenilir bir borsa arıyorsanız BuldumZ’de yayınlanan En İyi Bitcoin Siteleri içeriğini inceleyebilirsiniz. İçeriğe ulaşmak için https://buldumz.com/bitcoin-siteleri/ burayı ziyaret edebilirsiniz.