Ambalaj Paketleme Makinalarında Gelinen Son Nokta

Endüstriyel makinalar da baş döndüren bir hızla ilerleyen teknolojiden ziyadesiyle faydalanıyor. Her geçen dönem geliştirilen yeni ambalaj paketleme makinası modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarına daha fazla yanıt veriyor ve dolayısıyla pratik kullanım açısından çok daha fazla yüz güldürüyor. Bu tasarım seçeneklerini sizler için inceledik. İşte söz ettiğimiz makine modellerinde gelinen son nokta!

Artık ambalaj paketleme makinaları üretim hatlarına doğrudan entegre edilebiliyor. Bu noktada Maripak firmasının AR-GE çalışmalarının önemi büyük. Çünkü bu çalışmalar kapsamında üretim hatlarına gayet kolay ve hızlı bir şekilde entegre olabilmekte. Tüm işlemlerin otomasyon ile yapılabiliyor olması bu ürün modellerinin en önemli avantajı olarak karşımıza çıkıyor.

Örneğin farklı ürünlerin gruplanması, ilave içeriklerin beslenmesi ve ambalajlanması kısa bir süre öncesine kadar çok ciddi bir iş gücü gerektiriyordu. Ancak günümüzde insan gücüne gereksinim duyulmadan tüm bu işlemler otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Haliyle maliyetler de yeni nesil ambalajlama makinaları sayesinde ciddi düzeyde düşüyor. Dolayısıyla otomatik besleme özelliği de kullanım konforunu artıran unsurlardan biri olarak kabul edilmelidir. Enkoder kontrolü ve fotosel tespitiyle otomatik olarak boy tanımlayabiliyor. Bu işlemin otomatik olarak yapılması farklı ebatlarda ürünlerin seri bir şekilde ambalajlanmasını sağlıyor.

Artık kullanım panelinin de çok daha kolaylaştığından söz etmek lazım. Dokunmatik kontrol paneline sahip olan ürün modelleri dahi var. Makinelerin tekerlek modelleri frenli ve tek şase üzerine kurulum yapıldığından son derece kolay taşınabiliyor olmalarını da unutmamak lazım. Artık makinaları taşınması için demonte edilmesi ve kullanılacağı yerde yeniden monte edilmesi nedeniyle kaybolan zamanı da unutabilirsiniz.

Yeni modellere bir de rulo film haznesi kazandırılmış durumda. Rulo film haznesi salıncak tahrikli motorlu olarak dizayn ediliyor ve film sürme de otomatik olarak yapılıyor. Toplam ya da anlık kapasite okuyabilme özelliğine sahip bir sayacının da olduğu bilgisini aktaralım. Elle sayma döneminin de tarihe karıştığını belirtebiliriz. Sayım süreci de bu sayede çok daha hızlı tamamlanıyor.

Teknik donanımı ve üstün teknolojik özellikleri bakımından gerçekten yeni bir miladın başlamasını sağlayan bu yeni makine modelleri, eski modellerle ile ilgili yaşanan sıkıntıların tümünü ortadan kaldırmış gibi görünüyor. Zira Maripak markası tarafından geliştirilen pek çok farklı ambalaj makine modelinin olduğunu da belirtelim. Spesifik ihtiyaçları karşılamaya yönelik pek çok özelliğin eklendiği bu makine modelleri üretim firmalarının beklentilerine yönelik olarak üretilmiş gibi görünüyor. Bu ürün modelleri de internetten incelenebilir. Maripak web adresinde ambalaj makinalarının tüm özellikleri hakkında detaylı bilgi mevcut.

Makinalarda standart bir ısı kontrolü zaten bulunuyor. Ancak bir de acil durum ısı kontrol güvenliği de yeni makinelere kazandırılmış durumda. Bu teknik donanım standart ısı kontrol mekanizmasından bağımsız olarak çalışıyor. Dolayısıyla acil durumlarda devreye girebiliyor ve olası ciddi sorunları önleyebiliyor. Özetlemek gerekirse ihtiyaçlar listelenmiş ve tümünü karşılayacak yeni ambalajlama makineleri geliştirilmiş.

Artık siz de kullandığınız endüstriyel makineleri yeni teknoloji ile donatılmış olan tasarımlarla değiştirin. Teknolojinin bu denli yoğun ilerlediği günümüzde zaman en önemli unsur. Bu nedenle paketlemede zaman kaybetmenizin önüne geçen yeni nesil makine modellerini biraz daha yakın markaja almanızda fayda var.

Sponsorlu içerik