Ainstein’in Yeni IoT Radar Modülü WAYV Tanıtıldı

Ünlü radar teknolojileri şirketi olan Ainstein geçenlerde IoT radar ürünleri ailesinin yeni bir üyesi olan WAYV isminde yeni bir ürününü tanıttı. WAYV serisi sırasıyla WAYV Air, WAYV ve WAYV Pro olarak adlandırılan kısa, orta ve uzun menzilli algılama için üç radar modülü içermektedir. Her sensör, belirli uygulamalar için ideal olan belirli işlevlere sahip olarak tasarlanmıştır. İşte serinin her bir üyesinin kendine has özellikleri;

WAYV Aır

WAYV Aır, 60ghz radar algılama teknolojisini kullanan kompakt bir kısa menzilli sensördür. Minimum güçle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Hem iç hem de dış mekanlarda insanları tespit etme ve izleme yeteneğine sahiptir. Ainstein’a göre, bu özellikleri WAYV Aır’i bina otomasyonu, alan kullanımı ve güvenlik uygulamaları için ideal hale getirmektedir.

WAYV ve WAYV Pro

WAY ve WAY Pro, entegre yüksek performanslı radar işlemcileri ve Ainstein’ın tescilli gelişmiş radar işleme algoritmalarına sahip olan orta ve uzun menzilli sensörlerdir.

WAYV Air ile karşılaştırıldığında WAYV ve WAYV Pro, araçları ve yayaları artan doğrulukla daha güvenilir bir şekilde algılayabilir ve izleyebilir. Ayrıca, sensörler zorlu hava koşullarında daha başarılı bir şekilde performans gösterebilir. Ainstein’a göre bu özellikleri sayesinde sensörler gözetim, akıllı trafik yönetimi ve diğer akıllı şehir uygulamaları için ideal hale gelmektedir.

WAYV Radar Uygulamaları

Ainstein şirketine göre WAYV sensörleri, en son çıkarılan IoT ürün olmasının da katkısıyla daha güvenilirdir. Ultrasonik teknolojileri kullanan sensörlerden daha geniş bir aralığı kapsayabilir. Ayrıca diğer ultrasonik sensörlere göre daha fazla özelliğe ve doğruluk payına sahiptir. Şirket, radar teknolojisinin diğer teknolojileri tamamlamak ve değiştirmek için nasıl kullanılabileceğini ve yeni uygulamaları tamamen nasıl etkinleştirebileceğini sürekli olarak yeniden geliştirmekte.

Sensörlerin trafik yönetimi, gözetim ve güvenlik, alan kullanımı, bina otomasyonu ve daha pek çok alanda kullanılması öngörülmektedir. Perakende sektöründe kullanılan sensörleri ise müşterilerin akışını ve alışveriş alışkanlıklarını takip etmede faydalı olacağı öngörülmektedir. Bu bilgiler, mağaza düzenlerini optimize etmek için kullanılabilir ve bu da satışların artmasına neden olabilir. Konaklama endüstrisinde ve hatta ofis ortamlarında WAYV sensörleri, alanların en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğine dair bilgi sağlayabilir. Acil durum ve kurtarma operasyonlarında ise sensörler, kurbanları ve kayıpları bulmada yararlı olabilir.

Ainstein şirketi güvenlik ve gizlilik protokollerinin de çiğnenmemesi adına yüz tanıma sistemlerinin henüz WAYV serisine eklenmediğini belirtmiştir.

Kaynak

https://new.engineering.com/story/ainstein-introduces-new-lineup-of-iot-radar-modules