Kapat
saatt
Tanıtım 0

Şuan Saat Kaç

Avrupa’da hala devam edem “yaz saati – kış saati” uygulaması 26 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de uygulanmıyor. Saatlerin sabitlenmesi ile her sene yaşanan karmaşanın kalkması beklenirken, asıl sorun, saatleri otomatik olarak ayarlayan cihazlarda yaşanıyor.

Avrupa’da saatler 1 saat ileri alınırken bizde artık saat değişikliği yapılmıyor fakat otomatik bir şekilde saatleri ileri alan cihazlar nedeniyle kafa karışıklıkları hala sürüyor.

Ülkemizde yaz saatlerinin sabitlenmesi ile Saat Kaç sorusuna yanıt almak artık çok kolay hale geldi. Sitemizden dünyanın merak ettiğiniz her köşesindeki saatleri sorgulayabilir, tüm ülkelerin yerel saatlerini görüntüleyebilirsiniz.

Avrupa’da şu an Şuan  Saat Kaç diye merak ediyorsanız, sitemizdeki uygulamayı kullanabilir, aradaki zaman farklarını, sadece “hesapla” butonumuza tıklayarak saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde saatler konusunda sabit bir uygulamaya geçildiği halde, her sene yaşanan “Türkiyede saat kaç” sorunu bu sene de, saatleri herhangi bir ayar olmaksızın ileri ya da geri amaya programlanmış cihazlar nedeniyle tekrar yaşanabilir. Yaşanabilecek olası karmaşadan ve belirsizlikten kurtulmak için sitemizi ziyaret edebilir, dijital saatimize bakabilir ve günlük rutininize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.

Avrupa ülke saatleri ayarlamaları bizimkilerden farklıdır örneğin Amerikada Saat Kaç gibi araştırdığınızda gmt farkını görürsünüz.

ülkemizde bundan sonra saatler ileri alınmayacak. Avrupa ülkeleri ile aramızdaki saat farkı böylelikle 1 saat azalmış olacak. Türkiye geçtiğimiz yıl, kış saati uygulamasına geçmedi. Yaz saatini kalıcılaştıran ülkemizde, kararın alındığı dönemde birçok insan tepki göstermiş ve protesto gösterileri yapmıştı. Yaz saatinin sabitlenmesinden en çok öğrenciler ve erken vakitlerde evinden çıkmak zorunda kalan milyonlarca kişi etkilenmişti.

Düzenlenen yeni uygulamaya göre, merak ettiğiniz Avrupa ülkeleri ile aramızdaki saat farkını öğrenmek için ülke ismi girmeniz yeterlidir. Sorgulattığınız ülkelerin zaman dilimlerini öğrenirken aynı zamanda bu yerlerin gelenekleri, kültürel alışkanlıkları, inanç şekilleri ve idare biçimleri gibi pek çok detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

BİNLERCE ABONE ARASINA KATIL

En kaliteli, en geçerli, en iyi mühendislik bilgilerini abone olarak, takipte kalarak öğrenebilirsin!

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Hata oluştu.

MalzemeBilimi.Net'te yazar olarak siz de para kazanabilirsiniz! Yazar olmak için tıklayın!

Fatih Kara

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurduk. Şimdi ise çok sayıda yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir