Kapat
atik-plastik
Haberler Okan Şen 0

Plastik Atıklardan Tuğla Üretiliyor

Dünya nüfusu, her yıl yaklaşık 300 milyon ton plastik atık üretiyor. Denizlerdeki ve okyanuslardaki atıkların büyük çoğunluğunu plastik atıklar oluşturuyor. Deniz ve okyanuslardaki atıkların büyük çoğunluğunu plastik atıklar ve bu durumda deniz altı yaşamını tehdit ediyor. ABD tabanlı bir girişim firması olan ByFusion toplanan atıkları sıkıştırarak farklı şekillerdeki bloklara dönüştürüyor. Böylece, değerlendirilen plastikler yoluyla atık oluşumunun önüne geçilebildiği gibi önemli su kaynaklarına zarar vermeden, sürdürülebilir yapı malzemeleri alanında çevre dostu bir adım atıldı.

atık plastik

Mühendis Peter Lewis‘in geliştirdiği ve RePlast ismini verdikler fikir ile okyanus ve denizlerden toplanan plastik atıklar, yapı malzemelerine dönüştürülüyor.

preslenmiş plastik

RePlast sistemi taşınabiliyor, elektrikle veya yakıtla çalışabiliyor aynı zamanda plastiklerin ayrıştırılmasına ya da temizlenmesine de gerek duymuyor. Şu ana kadar okyanustan çıkarılan plastiklerden yapılan tuğlalar ile duvar ve yol bariyerleri inşa edildi. Ve de RePlast ile tuğlalar %95 karbon nötr, zehirsiz bir üretim aşaması sonucu elde edilebiliyor.

BİNLERCE ABONE ARASINA KATIL

En kaliteli, en geçerli, en iyi mühendislik bilgilerini abone olarak, takipte kalarak öğrenebilirsin!

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Hata oluştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir