Anasayfa Kategoriler, Nanoteknoloji Nanoteknoloji’de devrim!

Nanoteknoloji’de devrim!

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış bu görüntülerin tamamiyle hepsi gerçek. İşte bilimin geldiği son nokta!

ABD merkezli UltraTech International, Inc. firması geliştirmiş olduğu nanoteknoloji ürünü “Ultra Ever Dry” adlı bir solisyon sayesinde sürüldüğü maddeye hiç bir sıvı yapışmıyor, bulaşmıyor üzerinde akıp gidiyor.

Ultra Ever Dry yağmur, çamur, boya gibi bulaşıcı maddelerin yüzeyde kaymasını sağlıyor.

Görüldüğü üzere yeşil bir madde olan bu sıvı yapışmama özelliğine sahip. Su ve nem karşı maksimum korozyon sağlayan temel malzeme ile buz oluşumunu ortadan kaldırarak tamamen yüzeyleri kuru bir şekilde kaplı tutar.

Toz, toprak, su ve bakteri ya da radyasyon içeren sıvılar kaplanmış malzemenin yüzeyine temas etmez. Bakteri ve radyasyona karşı büyük ölçüde koruma sağlar. Kirli su ve kalın yağlar tutmaz; temiz ve neredeyse bakteri içermeyen çoğu ortamda kalır. Toz, kir ya da diğer moleküller bir kaplama yüzeyi, su veya hava kapmak hafif bir sprey birikir ve anında birikimini kaldırır.

[cvg-video videoId=’24’ width=’640′ height=’390′ mode=’playlist’ /]

Sosyal medyada paylaş;

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...

  • Emre SUPÇİN

    Verdiğiniz güzel ve faydalı bilgiler için teşekkürler.