Anasayfa Enerji, Teknoloji Dünyanın ilk güneş enerjisiyle ısınan ceketi

Dünyanın ilk güneş enerjisiyle ısınan ceketi

Soğuk havalarda mont veya ceket giymek bir nebze de olsa ısınmamıza yardımcı oluyor ancak bazen bu yeterli gelmeyebiliyor. ThermalTech tarafından geliştirilen özel ceket ise güneş ışınlarını kullanarak kişinin vücudunun sıcak kalmasına olanak sağlıyor.

56ab394f08a5d4a24687c0d4

Dünyanın ilk güneş enerjisiyle ısınan ceketi olma özelliğini taşıyan ceketin üzerindeki özel bir katman, güneş enerjisi yardımıyla ceketin iki dakika içerisinde 7 dereceye kadar ısıtılmasını sağlıyor. Kıyafetin birden fazla modeli bulunuyor ve böylece farklı tarzlara da hitap ediyor. Dayanıklı bir yapıda olan kıyafetler suya karşı da dayanıklılık gösteriyor ve en kötü hava koşullarında bile sorunsuzca kullanılabiliyor. Tüm enerjisini güneşten aldığı için doğaya da zarar vermeyen ceket ve montlar, önemli bir soruna çözüm getirmesiyle Indiegogo’da da hak ettiği desteği bulmuş durumda. Kısa süre içinde toplamayı amaçladığı 25 bin doların 21 binlik kısmını bir araya getiren proje kapsamında montlardan birine sahip olabilmek için en az 139 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Kaynak:
log.com.tr

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...