Anasayfa Malzeme Bilimi, Teknoloji, Videolar Bu nesneyle suya yazı yazmak mümkün [Video]

Bu nesneyle suya yazı yazmak mümkün [Video]

3D yazıcılar ile hem gerçekten işe yarayan, hem de eğlenceli işler yapmak mümkün oluyor. Yazıcılar ile her şeyi yapmak mümkün olduğundan hayal gücünden başka herhangi bir sınır bulunmuyor. İsveçli tasarım stüdyosu Drzach & Suchy de 3D yazıcıyla harika bir işe imza atmış ve “su üstüne yazı yazmak” deyimini gerçeğe dönüştürmüş.

İlk görünüşte 3D yazıcıdan çıkartılmış sıradan bir nesne gibi görünse de asıl marifetini su üzerine koyulduğunda sergiliyor. Üzerindeki bazı kısımları diğerinden daha ağır olan ve farklı şekillere sahip nesne su üzerinde yüzüyor ve su istendiği gibi deforme edilerek istenen yazıların yazılması sağlanıyor. Oldukça havalı görünen çalışmanın nasıl yapılabileceğiyle ilgili maalesef herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak

Bu nesneyle suya yazı yazmak mümkün [Video]

Sosyal medyada paylaş;

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...