Anasayfa Kategoriler, Teknoloji, Videolar Akıllı Pedal ile Bisikletin Çalınması Önlenecek (Video)

Akıllı Pedal ile Bisikletin Çalınması Önlenecek (Video)

Untitled-1 copy

Bisiklet sahiplerinin korkulu rüyası, bisikletin çalınmasıdır. Garajda tutmadığınız sürece bisiklete hangi güvenlik önlemini alırsanız alın faydasız. Geliştirilen yeni akıllı pedallar bütün güvenlik önlemlerinin yapamadığını yapmayı hedefliyor.

Connected Cycle olarak isimlendirilen Pedal her türlü yetişkin bisikletine kolaylıkla takılıyor ve gps ile bilgileri kaydediyor, bildirim olarak kullanıcının telefonuna gönderiyor. GPS takibi yaparken telefonun şarjını ise tüketmiyor. Kendi enerjisini de kendisi karşılıyor. Pedallar kendi içinde barındırdığı SIM ile uygulamanın sistemine bağlantı sağlıyor ve bu uygulama için bir ücret ödenmiyor. Bisiklet yerinden oynatıldığında gps aracılığıyla bisikletin konumu öğreniyor.

Pedallar yalnızca güvenlik amacıyla değil ne kadar bisiklet sürüldüğü hangi hızda gidildiği ne kadar yol aşıldığı gibi bilgileri de uygulamadan görme fırsatını veriyor.

Aradığı desteği IndieGoGo‘da bulan Connected Cycle’ı bu platformdayken satın almak isteyenler 220 dolar yerine 149 dolar ödeme yapıyor. Cihazların bu yılın aralık ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Kaynak: log.com.tr

Sosyal medyada paylaş;

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...