Anasayfa Askeri, Kategoriler Afyon’da Mehmetçiğe Kompozit Başlık Üretilecek

Afyon’da Mehmetçiğe Kompozit Başlık Üretilecek

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın Afyonkarahisar Askeri Fabrikası’nda zırhlı araçlarda kullanılmak üzere kompozit imalatı için 60 milyon dolar değerinde mevduat tasarıladığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Endüstri Müsteşarlığı’nın Afyonkarahisar Askeri Fabrikası’nda zırhlı araçlarda kullanılmak üzere kompozit imalatı için 60 milyon dolar değerinde mevduat tasarıladığı belirtildi.

Müsteşar Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Özlü beraberindeki bir heyetle beraber Afyonkarahisar Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda incelemelerde bulunmak için Afyonkarahisar’a geldi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ile biraya gelen Özlü, TSK’nın bütün zırhlı araçlarında, askerin kullanacağı kompozit başlığı üretmek için mevduat yapılmasının mevzubahis meydana geldiğini bilgisini verdi . Özlü, yatırımın tahmini olarak 60 milyon dolar olacağını ifade etti . Ekibiyle beraber askeri fabrikada incelemelerde bulunacakları kaydeden Özlü, Savunma Endüstri Müsteşarlığı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu için çalıştıklarını açıkladı .

Vali İrfan Balkanlıoğlu da Savunma Endüstri Müsteşar Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Özlü ve Müsteşar Yardımcısı Orhan Öge’nin Afyonkarahisar’a mühim bir iş öncesinde analiz yapmak üzere geldiklerini ifade etti .

Balkanlıoğlu, Özlü ve beraberindekilerin geliş emellerinin askeri fabrikada Askeri Elektronik Sanayii marifetiyle silahlı güce 30 bine yakın gelişmiş kompozit başlık imalatı meydana geldiğini belirtti .

Zırhlı araçlarda tanklarda kullanılan kompozit başlık imalatı için askeri fabrikanın mevcut üretim bandına yeni ilave yapımının gündemde olduğundan bahseden Balkanlıoğlu, “Bu yeni istihdam yeni bir kaynak demilave. Aşağı yukarı çapı 60 milyon dolaylarında . Afyonkarahisar’ı seçim ettikleri için bu şekilde bir mevduat için geldikleri için kendilerine bir sürü teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda de bu işi yapacaklar ve çalışmalar başlayacak. Bunu protokole bağlamak için fabrikayı görecekler. Yetkililerle müzakereye geldiler.” diye konuştu .

Sosyal medyada paylaş;

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...