Anasayfa Etkinlikler, Kategoriler, Üniversite III. Ulusal Nanoteknoloji Kongresi

III. Ulusal Nanoteknoloji Kongresi

nano14Ülkemizin nanoteknolojik gelişmelerde çağı yakalaması, izleyen yerine üreten olması adına nanoteknoloji, öncelikli alanlar içinde olmalıdır ve teknik altyapıya sahip üniversiteler, nanoteknolojik uygulamalara yatırım yapmak isteyen girişimci şirketlerle buluşturulmalıdır. Bu bağlamda üzerimize düşeni yaparak ülkemizdeki nanoteknoloji gelişmelerinden haberdar olunması, konunun öneminin farkına varılması, ülkemiz üniversitelerinin nanoteknolojiye katkısının arttırılması, ülkenin geleceğinin ve gençlerin gelecekteki planlara dair bilgi edinebilmesi amaçlarıyla bu etkinlik düzenlenmektedir.

Önümüzdeki on yıl içinde nanoteknoloji sayesinde süper bilgisayarlara mikroskop altında bakılabilecek, insan vücudunda hastalıklı dokuyu bulup iyileştiren, ameliyat yapan nano robotlar yapılacak, insan beyninin kapasitesi ek nano hafızalarla güçlendirilebilecek, kirliliği önleyen nano parçacıklar sayesinde fabrikalar çevreyi çok daha az kirletecektir. Ulusal güvenliği ilgilendiren yeni savunma sistemlerinin geliştirilmesi, haber alma / gizlilik konularına yönelik çok küçük boyutlarda aygıtların yapılması gibi konulara nano malzeme bilimi damgasını vuracaktır. Birim ağırlık başına şu andakinden 50 kat daha hafif ve çok daha dayanıklı malzemeler üretilebilecek ve bunların sonucu olarak insanın günlük yaşamında kullandığı tekstil gibi ürünler değişebileceği gibi, uzay araştırmalarında ve havacılıkta yeni roket ve uçak tasarımlarının ortaya çıkması mümkün olacaktır.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin nanoteknoloji konusunda ülke Ar-Ge kültürüne daha fazla katkı yapmasını, amaç ve hedefine yakışır şekilde ülke değerlerinin arttırılmasında en önde yer almasını temenni ediyoruz.

Saygılarımızla,
Kongre Eş Başkanları; & YTÜ MAKİNA TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ
Prof.Dr.Ayşegül AKDOĞAN EKER
Prof.Dr. Cengiz KAYA

 

KONGRE YERİ VE ULAŞIM

KONGRE YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, BEŞİKTAŞ-YILDIZ KAMPÜSÜ ODİTORYUMUNDA OLACAKTIR.

ATATÜRK HAVALİMANINDAN;
Aksaray yönüne giden metroya bininiz ve “Merter” istasyonunda ininiz. Metrobüse aktarma yaparak “Zincirlikuyu” istikametine giden 34 kodlu metrobüse bininiz ve “Zincirlikuyu” durağında ininiz. Turnikelerin olduğu kısıma ilerleyiniz veya orada inmişseniz inerken solunuzda kalan merdivenlerden çıkınız ve geri dönüp 50m ilerideki otobüs duraklarına gidiniz. Beşiktaş’tan geçen herhangi bir otobüse binerek “Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında ininiz. Üst geçitten geçerek kampüse giriniz.

ESENLER OTOGARDAN;
Havalimanı yönüne giden (Kirazlı yönüyle aynıdır, karıştımayınız) metroya bininiz ve “Merter” istasyonunda ininiz. Metrobüse aktarma yaparak “Zincirlikuyu” istikametine giden 34 kodlu metrobüse bininiz ve “Zincirlikuyu” durağında ininiz. Turnikelerin olduğu kısıma ilerleyiniz veya orada inmişseniz inerken solunuzda kalan merdivenlerden çıkınız ve geri dönüp 50m ilerideki otobüs duraklarına gidiniz. Beşiktaş’tan geçen herhangi bir otobüse binerek “Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında ininiz. Üst geçitten geçerek kampüse giriniz.

HAREM OTOGARDAN;
Otobüs durağına gidiniz ve Üsküdar yönüne giden bir otobüse binerek Üsküdar’da ininiz. Vapur iskelesine giderek Beşiktaş vapuruna bininiz ve Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı’ndaki duraklara gidiniz ve yukarı çıkan otobüslerden herhangi birine bininiz. “Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında ininiz ve kampüse giriniz.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDAN;
Kadıköy’e giden Havataş yolcu servisine veya İETT E10 otobüsüne bininiz ve Kadıköy vapur iskelesine giderek Beşiktaş’a geliniz. Barbaros Bulvarı’ndaki duraklara gidiniz ve yukarı çıkan otobüslerden herhangi birine bininiz. “Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında ininiz ve kampüse giriniz

İletişim:
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Makine Teknolojileri Kulübü,
34349, Beşiktaş, İstanbul
E-posta: nanokon@yildiz.edu.tr

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN.

Sosyal medyada paylaş;

TAGS:

Fatih Kara

Sakarya Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Mühendislik dünyasıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilik hayatlarına devam arkadaşlara bir nebze de olsa yardım edebilmek amacıyla 2011'de MalzemeBilimi.Net'i kurdum. Şimdi ise elliye yakın yazarımızla bu alandaki açığı doldurmaya çalışıyoruz. Sen de "değerli okur" bir şeyler biliyorsan ve bu bilgileri paylaşmak istiyorsan yazarımız ol. Hem bilgilerinle piyasaya kendini ispatla hem de araştırma yapmayı seven kişilere kaynak ol. Saygılarımla...